Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

O nowoczesnych trendach w szkolnictwie, a także jak uczyć za pomocą aplikacji mobilnych i innych technologii będzie mowa podczas konferencji „Innowacje w edukacji – Trendy 2018”. Dla ponad stu nauczycieli zostały przygotowane dwa bloki tematyczne. Będą też warsztaty. Szkolenie, które odbędzie się 9 marca, wspólnie organizują prezydent Bełchatowa i Miejskie Centrum Kultury.  

 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w PGE Gigantach Mocy. Konferencja będzie okazją, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Tym bardziej, że wśród prelegentów znalazły się osoby, które na co dzień zajmują się nowoczesnymi metodami i technologiami.

 

- Zobaczymy Monikę Wiśniewską - dyrektor toruńskiego centrum nauki, działającego pod nazwą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, jednocześnie sekretarz Porozumienia SPiN Społeczeństwo i Nauka, zrzeszającego centra nauki i ośrodki edukacji nieformalnej w całej Polsce, Annę Grąbczewską - prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, która na co dzień wspiera merytorycznie nauczycieli oraz od 2007 roku organizuje działalność pierwszego, największego, bo działającego w 30 uczelniach wyższych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie - uniwersytetu dzieci, Annę Sowińską - doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, autorkę programów edukacyjnych, podręczników i pomocy dydaktycznych, terapeutkę i animatorkę pedagogiki zabawy. O nowych technologiach podczas konferencji opowiedzą m.in.:  Filip Żyro - redaktor serwisu Technologie.ngo.pl oraz Patryk Betcher z Fundacji  Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Sylwia Żółkiewska- wielbicielka i propagatorka aplikacji mobilnych – mówi Małgorzata Stanasiuk – Mordalska, wicedyrektor MCK PGE Giganty Mocy.

 

Oprócz wykładów organizatorzy konferencji przygotowali też warsztaty. Pierwsze z nich będą poświęcone metodzie design thinking, czyli coraz bardziej popularnej technice tworzenia innowacji. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzą się co to takiego, ale także jak ją stosować w dydaktyce. O tajnikach design thinking  opowiedzą wykładowczynie Politechniki Łódzkiej: Dorota Bociąga i Anna Laska-Leśniewicz. Będzie też coś dla amatorów robotyki i kodowania. Trener robotyki – Grzegorz Troszyński, który zresztą od lat współpracuje z Gigantami Mocy, poprowadzi warsztaty „Co robot robi w szkole?”. Uczestnicy tego spotkania dowidzą się m.in. o zastosowaniu robotów edukacyjnych mBot i środowiska Scratch w nauce programowania w klasach IV-VII.

 

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00. Pierwszy blok potrwa do około godz. 12:00, zaś drugi do 14:30. Szczegółowy program konferencji oraz sylwetki prelegentów można znaleźć w programie, który znajduje się w załączniku. Wszystkie informacje można tez znaleźć na stronie MCK PGE Gigantów Mocy, czyli TUTAJ.  

 

AD-A

 
 
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl