Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Projekty unijne "Szklanka mleka" oraz "Owoce w szkole" w BełchatowieWszystkie miejskie podstawówki zaangażowały się w akcje promujące dobre nawyki żywieniowe. Dzięki temu uczniowie piją mleko oraz jedzą owoce i warzywa.


Kolejny rok z rzędu bełchatowskie szkoły podstawowe włączają się w ogólnopolski program „Szklanka mleka”. Przez kilka najbliższych miesięcy do placówek będą trafiać kartoniki z mlekiem. Z mlecznej porcji wapnia i białka skorzysta kilkuset uczniów, których rodzice wyrazili taką chęć. Białe mleko dzieci dostają bezpłatnie, zaś smakowe za niewielką kwotę.

Od 14 października br. we wszystkich miejskich podstawówkach rusza także drugi ogólnopolski program. Mowa o projekcie „Owoce w szkole” skierowanym do dzieci z klas I-III. Jabłka, gruszki, a także marchewki i rzodkiewki, takie owoce i warzywa będą jeść na przerwach bełchatowscy uczniowie. Założeniem programu jest, by owoce i warzywa znalazły się w codziennym jadłospisie wszystkich dzieci. Każdy uczeń zapisany do projektu dostanie bezpłatną porcję owoców i warzyw przez 10 tygodni w semestrze. W Bełchatowie program będzie realizowany do ferii zimowych, czyli do 17 stycznia 2014 r.

Oba projekty - „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole” dofinansowywane są z funduszy unijnych. „Prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci w wieku szkolnym są szczególnie istotne. Dlatego wszystkie szkoły podstawowe w Bełchatowie od lat uczestniczą w akcjach promujących takie wartości. Cieszę się, że jako samorząd włączamy się właśnie w takie działania” - podsumowuje prezydent Marek Chrzanowski.

Jedzenie owoców i warzyw oraz picie mleka na przerwach to nie wszystko. Dzieci z bełchatowskich podstawówek są także edukowane w temacie zdrowego żywienia. W ramach obu programów w szkołach prowadzone są także działania promujące prawidłowe odżywianie.

 

Autor, zamieściła: AD-A

 

{gallery Galeria mleko}

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl