Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W SP 12 trwa nabór do VII klasy siatkarskiejUczniowie klas szóstych, którzy chcieliby kontynuować naukę w klasie sportowej o profilu siatkarskim, mogą zgłosić się do Szkoły Podstawowej nr 12, która prowadzi nabór do klasy VII na rok szkolny 2018/2019. Wnioski można składać do 28 lutego, natomiast testy sprawnościowe przeprowadzone będą w dwóch terminach na początku marca.


Program nauczania w klasie o profilu siatkarskim przewiduje m.in. 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo: cztery w ramach podstawy programowej i sześć dedykowanych tylko piłce siatkowej. Dodatkowo popołudniami uczniowie będą mieli zajęcia indywidualne ukierunkowane na konkretną pozycję na boisku, np. przyjmującego, rozgrywającego czy środkowego.


- Wszystko po to, żeby podnosić poziom sportowy uczniów. Ale nie tylko. Siatkówka to sport, który uczy samodyscypliny, szacunku dla rywala i współpracy w grupie. Mamy takie powiedzenie: „Może to tylko piłka, ale dzięki niej jesteśmy rodziną” i tego uczymy naszych podopiecznych – wyjaśnia Marek Kwieciński, koordynator regionalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że taki ośrodek działa w Szkole Podstawowej nr 12 już od 5 lat. W tym czasie spod skrzydeł trenerów wyszło czterech reprezentantów Polski: Sebastian Adamczyk (kat. U-20), Dawid Filipek i Hubert Klat (kat. U-19) oraz Aleksander Czerwiński (kat. U-16).


Klasa siatkarska ma liczyć 20-stu uczniów, dzięki czemu będzie łatwiej realizować program nauczania. Będzie to klasa koedukacyjna, tylko zajęcia z wychowania fizycznego będą prowadzone osobno dla chłopców i osobno dla dziewcząt. Zajęcia z młodymi siatkarzami prowadzić będą najlepsi trenerzy: Małgorzata Augustyniak, Marek Kwieciński oraz Paweł Wieczorkowski.


Zgłoszenia można składać do 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Budryka 7. W ramach rekrutacji chętni do nauki w klasie siatkarskiej, będą musieli zaliczyć próbę sprawnościową, która składać się będzie ze skoku w dal z miejsca, wyskoku dosiężnego, rzutu 2 kg piłką lekarską w przód oraz biegu po kopercie 7x7 m. Dodatkowe punkty w ramach naboru przyznawane będą za wzrost kandydata. Testy sprawnościowe przeprowadzone będą 2 i 9 marca o godz. 15.00 w szkolnej sali gimnastycznej.


Więcej informacji o naborze można uzyskać w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego pod numerem tel. 44 366 34 21 lub bezpośrednio u trenera Marka Kwiecińskiego pod nr 606 983 326.

 

Przypomnijmy, że klasa siatkarska w SP 12 to nie jedyna tego typu propozycja dla kochającej sport młodzież. Także w Szkole Podstawowej nr 1 organizowany jest nabór do innowacyjnej klasy sportowo-językowej.

 

Nabór do klasy sportowej w SP 1

 

Więcej informacji będzie można uzyskać podczas Dni Otwartych dla uczniów klas III oraz ich rodziców w sobotę 10 marca o godz. 10:00 w sali 16B na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1.

 

AP

 

Wnioski można składać do 28 lutego

  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl