Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytet Trzeciego WiekuBlisko dwustu seniorów uroczyście rozpoczęło Rok Akademicki 2013/2014. To już ósma inauguracja w historii bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Józef Bukowski, Dziekan Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych w Łodzi.

 

Immatrykulacja odbyła się 2 października, tradycyjnie w Miejskim Centrum Kultury. Owocnej nauki, w imieniu Prezydenta Miasta Bełchatowa, życzył seniorom wiceprezydent Janusz Mękarski.

 

Jak przystało na prawdziwą inaugurację uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania pieśni „Gaudeamus Igitur”.Wraz ze studentami wykonał ją chór UTW. Podczas uroczystości nie zabrakło także kolejnego zwyczaju uczelni wyższych. Mowa o wręczeniu legitymacji nowym studentom. W tym roku po raz pierwszy odebrało je kilkudziesięciu seniorów. „Nasza działalność jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Zaczynaliśmy w gronie kilkunastu osób. Zaś od dziś w różnorodnych zajęciach UTW będzie uczestniczyć ponad 170 seniorów i lista ta wciąż się powiększa. W przyszłym roku – kiedy będziemy już korzystać z pomieszczeń PGE Gigantów Mocy, w zajęciach będzie mogło uczestniczyć jeszcze więcej osób” - powiedziała podczas inauguracji Agnieszka Bielska, Koordynator UTW w Bełchatowie dodając, że oferta zajęć dla seniorów jest bogata i różnorodna. Program dostosowany jest do zapotrzebowania słuchaczy. Studenci będą więc mogli korzystać z zajęć ruchowych i rozwojowych, takich jak pilates, taniec, joga czy psychologia, chór i warsztaty językowe. W programie są także wykłady, specjalne seanse filmowe czy sekcja turystyczna.

 

Zadowolenia z przygotowanej oferty nie kryją także sami studenci. Zbysław Szyc, który rozpoczął właśnie szósty rok na Uniwersytecie Trzeciego Wieku mówi: „UTW to dobry sposób na spędzenie emerytury. Dzieje się bardzo dużo – jest wiele ciekawych spotkań, wykładów i wydarzeń. Zamiast naciskania guzików w pilocie telewizyjnym spotykamy się z innymi seniorami i miło spędzamy czas”. Kolejny – czwarty już rok z UTW spędzi także Łucja Grzegorczyk „Z roku na rok jest coraz więcej ciekawych zajęć. Od zawsze lubiłam sport więc zajęcia, które ja wybrałam głównie są ruchowe – basen, taniec, gimnastyka korekcyjna. Jeździmy także na wycieczki i do teatru. Bardzo dużo osób korzysta także z zajęć komputerowych – dzięki temu co drugi senior z UTW potrafi korzystać z komputera. Uważam, że osoby, które siedzą w domu wpadają w choroby czy depresję. Tutaj nie ma na to czasu. Dzieje się bowiem bardzo dużo. Uniwersytet zapewnia nam zajęcia przez cały tydzień”.

 

Autor, zamieściła: AD-A

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl