Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dwudziestolecie istnienia obchodziło III Liceum Ogólnokształcące, popularnie zwane „Mickiewiczem. Było jubileuszowe spotkanie z życzeniami, tortem i wspomnieniami. Nie zabrakło też wielu gości i absolwentów z różnych roczników.

 

We wrześniu 1997 roku, czyli dokładnie dwadzieścia lat temu sieć bełchatowskich szkół wzbogaciła się o nową szkołę ponadpodstawową. Mowa o III Liceum Ogólnokształcącym, które dziś z wygaszanym właśnie Publicznym Gimnazjum nr 2 tworzy Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Od nazwiska patrona – Adama Mickiewicza szkoła znana jest wśród bełchatowian jako „Mickiewicz”. Od kilku lat swoją siedzibę placówka na ma Edwardowie, wcześniej uczniowie uczyli się w budynku przy ul. Czyżewskiego 7.

 

- Historia naszego liceum jest boga i różnorodna. To wiele sukcesów naszych uczniów na ogólnokrajowych olimpiadach i konkursach, dobre wyniki na egzaminach maturalnych, 

nagrody dla naszych nauczycieli i pracowników. To także mnóstwo anegdot, historii, przeżytych chwil oraz wspomnień – mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor SZSO nr 2.

 

A tych podczas jubileuszowego spotkania nie zabrakło. W uroczystości, która odbyła się 21 października w siedzibie szkoły spotkali się zaproszeni goście, obecni nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami. Nie zabrakło też byłych pedagogów, ponad 80 absolwentów z różnych roczników, przyjaciół szkoły oraz dyrektorów placówek kulturalnych oraz zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. – Wiele osób, które nie mogło dotrzeć na jubileusz przesłało nam życzenia. Otrzymaliśmy je zarówno telefonicznie, jak i internetowo oraz tradycyjnie - pocztą. Mile nas to zaskoczyło. Tym bardziej, że niektóre z nich dotarły do nas z różnych stron Polski i nie tylko – dodaje wicedyrektor Załęczna.

 

Na ręce dyrekcji życzenia złożyła też prezydent Mariola Czechowska: – Gratuluję 

tak pięknego jubileuszu. Dwadzieścia lat to ogrom czasu i przeobrażeń z jakimi wasza szkoła musiała się zmierzyć. Mam nadzieję, że lata będą równie owocne i piękne, jak te które właśnie wspominamy. Korzystając z okazji wszystkim licealistom III LO życzę wspaniałych wyników w nauce, zaś kadrze pedagogicznej i pracownikom zadowolenia z kształcenia młodych ludzi oraz powodzenia w działaniach na rzecz szkoły. Kilka słów powiedział również wiceprezydent Łukasz Politański, który jest jednym z absolwentów III LO. Były też filmiki, nagrane przez szkolną telewizję, z innymi osobami związanymi z „Mickiewiczem”. Wystąpiła w nich m.in. Elwira Antońska, która była pierwszą dyrektorką tego liceum.

 

Obchody jubileuszu to jeszcze jedno ważne wydarzenie. 13 października przed szkołą stanął pomnik Adama Mickiewicza. Został on przeniesiony z parku Wolności - wkrótce będzie  on rewitalizowany. Wybór miejsca dla monumentu wieszcza, nie był przypadkowy. Zarówno władze miasta, jak i dyrekcja szkoły, która nosi właśnie imię Adama Mickiewicza są przekonani, że jego obecność doda szkole prestiżu i pomoże w większej identyfikacji III LO z nową siedzibą. Podczas jubileuszowego spotkania prezydenci miasta wraz z delegacją uczniów, nauczycieli i rady rodziców złożyli pod pomnikiem kwiaty. Warto dodać, że na ścianie budynku liceum zostały zapisany jeden z cytatów tego największego polskiego poety: ,,Nauką i pieniędzmi drudzy Cię wzbogacą, mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą” – mają one inspirować uczniów każdego dnia.

 

Jubileusz był również okazją, aby obejrzeć szkolne kroniki i przygotowane przez uczniów wystawy: o historii liceum oraz ,,Mickiewicz w obrazach”. 

 

 

 

 

AD-A

 

 
 
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl