Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Będzie immatrykulacja, uroczyste ślubowanie i ,,Gaudeamus igitur”. 60 bełchatowskich studentów Uniwersytetu Pierwszego Wieku rozpocznie 10 października nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury. Wziąć w niej mogą udział także dzieci w wieku 7-13 lat, które chciałyby studiować, a się dotąd nie zapisały. Lista studentów na ten rok nie została jeszcze zamknięta. Do wyboru jest historia lub filologia polska z dziennikarstwem.

 

To trzecia edycja bełchatowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. 10 października indeks odbierze ponad trzydzieścioro dzieci, dołączą do studentów drugie roku. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia w poprzednich latach zgodnie twierdzą, że było warto. Kilka wspólnych miesięcy to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa.

 

Podobnie uważają nauczyciele akademiccy z filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. oraz członkowie Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego, którzy w tym roku ponownie poprowadzą zajęcia. Będą się one odbywać trzy razy w miesiącu w bełchatowskim Muzeum Regionalnym.

 

Program studiów jest tak ułożony, aby nie powielać go ze szkolnym. Dzieci, które zdecydują się studiować filologię polską z dziennikarstwem, m.in. wezmą udział w warsztatach recytatorskich, tworzenia gazety i komiksu. Z kolei młodzi historycy m.in. poznają dzieje osób, które wybitnie zaznaczyły się w dziejach Bełchatowa i jego okolic, wezmą udział w warsztatach.

 

Uniwersytet Pierwszego Wieku to pierwsza tego typu „uczelnia” w Bełchatowie. Jego działalność jest możliwa dzięki współpracy, którą dwa lata temu prezydent Mariola Czechowska nawiązała właśnie z piotrkowską uczelnią i bractwem. Tylko w ubiegłym roku na zajęcia uczęszczało ponad 60 dzieciaków.

 

 - Cieszę się, że uniwersytet spotkał się z zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców. Poprzednie lata jego działalności pokazują, że taka forma nauki sprawia dzieciom ogromną przyjemność –mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

 

Inauguracja roku akademickiego rozpocznie się o godz. 17. Będzie m.in. ślubowanie i wykład inauguracyjny. W części artystycznej zaśpiewa grupa Ye!denaście.

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl