Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Powstają nowe oddziały przedszkolne. Od września miasto uruchomi siedem dodatkowych grup. Łącznie znajdzie w nich miejsce prawie 160 dzieciaków. – Dzięki temu, do miejskich placówek będziemy mogli przyjąć wszystkie trzy- i czterolatki, które nie zostały zakwalifikowane w pierwszym naborze. W całości zapewnimy więc potrzeby w zakresie wychowania przedszkolnego dzieci w wieku 3-6 lat – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Dodatkowy nabór trwa. Na podjęcie decyzji rodzice mają czas do 14 sierpnia.

 

Nowe grupy będą zorganizowane w trzech miejscach – na Przytorzu, Binkowie i Dolnośląskim. Trzy grupy będą utworzone w Przedszkolu Samorządowym nr 2 – zostaną one uruchomione w Szkole Podstawowej nr 13. Po dwa oddziały powstaną w Przedszkolu Samorządowym nr 6 – z lokalizacją w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 9 wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9.

 

Część prac związanych z przygotowaniem placówek na przyjęcie maluchów już ruszyło. Kolejne ruszą wkrótce. Wszystko będzie kosztować miasto prawie 500 tys. zł. Największe roboty za ponad 153 tys. zł szykują się w trzynastce. Mowa o przebudowie części przedszkolnej tak, aby powstały trzy sale, łazienki i pomieszczenia gospodarczo-socjalne. Trzeba ją także dostosować do wymagań przeciwpożarowych. Placówka musi też kupić wyposażenie – począwszy od mebli, przez pomoce dydaktyczne, po zabawki. W tym przypadku PS nr 2 ma do dyspozycji 110 tys. zł. Kolejne 174 tys. zł pochłoną prace w dziewiątce. Zaplanowany jest remont trzech sal i przyległych do nich sanitariatów. Do tego zakup wyposażenia. W dwunastce pomieszczenia są już gotowe. Brakuje stolików, krzeseł, leżaków, pomocy naukowych i zabawek. Ich zakup ma kosztować 55 tys. zł. - Nowe oddziały będą spełniać wszystkie wymagania stawiane oddziałom przedszkolnym. W ubiegłym roku szkolnym takie grupy działały już w SP nr 12 i 13 – miały one pełne obłożenie, a rodzice byli zadowoleni – podsumowuje Elwira Antońska, dyrektor wydziału oświaty w bełchatowskim magistracie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ O REMONTACH W MIEJSKICH PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl