Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Remonty, wymiana sprzętu, malowanie ścian i szereg napraw – miejskie szkoły i przedszkola już przygotowują się do nowego roku szkolnego. W placówkach ruszyły wakacyjne roboty.

 - Wakacje, dla naszych placówek, to tradycyjnie pracowity okres. Kiedy dzieci i nauczyciele odpoczywają w szkołach i przedszkolach trwają remonty. Są to zarówno drobne prace, jaki i większe. Każdego roku miasto na ten cel przeznacza niemałe kwoty, tym razem sięgają one blisko miliona złotych. Wszystko po to, aby dzieci miały coraz lepsze warunki do nauki – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Jedne z większych robót szykują się w Publicznym Gimnazjum nr 3.  W segmencie E zostaną wymienione podłogi, co ma kosztować 137 tys. zł. Prace już się rozpoczęły. W tej części szkoły będą również modernizowane sanitariaty za ponad 98 tys. zł. Odnowionej łazienki doczeka się również Przedszkole Samorządowe nr 4, które zyska także jeden zupełnie nowy sanitariat. Remont na łączną kwotę 20 tys. zł ma ruszyć pod koniec lipca. Nowy wygląd oraz wyposażenie zyska również kuchnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9. W planach jest nie tylko czyszczenie i malowanie pomieszczenia, ale także zakup wyposażenia kuchni. Chodzi o naczynia, sztućce, garnki oraz sprzęt AGD – m.in. wyparzacz do naczyń, bemar, piec konwekcyjno-parowy. Wszystko za łączną kwotę ponad 35 tys. zł.

 

Na tym nie koniec. W czasie wakacji, właściwie we wszystkich miejskich szkołach i przedszkolach będą prowadzone bieżące remonty, czyli m.in. malowanie pomieszczeń, naprawy stolików i krzeseł, renowację armatury czy odświeżenie toalet, korytarzy i szatni. Dodatkowo w dwóch podstawówkach - ósemce i dwunastce będzie modernizowany szkolny monitoring.

 

Warto przypomnieć, że miasto pracuje także nad przystawaniem pomieszczeń pod nowe oddziały przedszkole. Mowa o remoncie w SP nr 13, drobnych pracach w ZSP nr 9 oraz doposażeniu sal w SP nr 12. Prace w tym zakresie ruszą wkrótce.

 

AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl