Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Edukacja muzyczna dla uczniów Trzecioklasiści ze szkół podstawowych wzięli udział w wyjątkowej lekcji muzyki. W środę, 25 września do Miejskiego Centrum Kultury przyjechali muzycy z Filharmonii Narodowej, którzy przed najmłodszymi bełchatowianami wystąpili z recitalem.

 

Podczas koncertu maluchy usłyszały piosenki z popularnych bajek m.in. z Aladyna, Shreka czy Małej Syrenki. Na tym jednak nie koniec. Uczniowie na spotkania z profesjonalnymi muzykami będą uczęszczać do końca roku szkolnego. Wszystko w ramach projektu edukacji kulturalnej, który przygotowało Miejskie Centrum Kultury, zaś Prezydent Miasta Bełchatowa wsparł finansowo.

 

„Zajęcia będą odbywać się w każdą trzecią środę miesiąca przez cały rok szkolny. Przed nami – poza dzisiejszym koncertem – jeszcze dziewięć takich spotkań. Podczas lekcji z Filharmonią Narodową dzieci będą poznawać różne gatunki muzyczne i instrumenty. Dowiedzą się również co to takiego filharmonia czy jak należy zachowywać się podczas koncertu. W tym roku szkolnym projektem objęci są uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. W przyszłości chcielibyśmy jednak rozszerzyć nasz program na wszystkie roczniki bełchatowskich szkół – tak, aby każdy uczeń był objęty systematyczną i uporządkowaną edukacją muzyczną, filmową czy teatralną” - mówi Ewa Młynarczyk, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie dodając, że w naszym mieście jest sprzyjający klimat do tego typu działań. Program edukacji muzycznej został bowiem dofinansowany przez prezydenta Marka Chrzanowskiego – dzięki temu lekcje muzyki z Filharmonią Narodową są dla uczniów bezpłatne.

{nomultithumb}

 

Edukacja muzyczna dla dzieci z Bełchatowa

Edukacja muzyczna dla dzieci z Bełchatowa

 

Podczas koncertu dzieci niezwykle żywo reagowały na występ muzyków. Chętnie brały także udział w drobnych zabawach przygotowanych przez występujących. Zadowolenia z tego typu lekcji nie kryją również nauczyciele. „Zajęcia z filharmonią są bardzo dobrym uzupełnieniem podstawy programowej. Dzieci na żywo będą uczestniczyć w koncercie, co za tym idzie będą mieć okazję, aby nie tylko posłuchać różnych instrumentów ale także je dotknąć” - mówi Małgorzata Kruk, nauczycielka w SP nr 8.

{nomultithumb}

 

Edukacja muzyczna dla dzieci z Bełchatowa

Podczas koncertu dzieci niezwykle żywo reagowały na występ muzyków. Chętnie brały także udział w drobnych zabawach przygotowanych przez występujących. Zadowolenia z tego typu lekcji nie kryją również nauczyciele ?Zajęcia z filharmonią są bardzo dobrym uzupełnieniem podstawy programowej. Dzieci na żywo będą uczestniczyć w koncercie, co za tym idzie będą mieć okazję, aby nie tylko posłuchać różnych instrumentów ale także je dotknąć? - mówi Małgorzata Kruk, nauczycielka w SP nr 8.

 

Tym razem najmłodsi bełchatowianie wysłuchali koncertu muzyki rozrywkowej. W październiku spotkają się zaś z muzyką baroku. „Staramy się, aby nasze koncerty były różnorodne. Kolejne nasze spotkanie upłynie pod znakiem tańca barokowego. Warto dodać, że muzycy wystąpią w kostiumach z tamtej epoki. W planach są także koncerty jazzowe i opera w kostiumach. Przyjedziemy także z zespołami instrumentalnymi, dętymi, smyczkowymi – jak widać lekcje będą niezwykle różnorodne. Dbamy także o to, aby każdego roku zaprezentować naszym słuchaczom nowe koncerty” - podsumowuje Lidia Szpilewska, konferansjer Filharmonii Narodowej.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl