Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wykazali się ogromną wiedzą o św. Janie Pawle II, a także kreatywnością i umiejętnościami recytatorskimi. Ponad 30 uczniów wystartowało w czternastej edycji powiatowego konkursu „Pontyfikat świętego Jana Pawła II”.

 

- Cieszę się, że tak wiele osób bierze w nim udział. To budujące, że chcecie zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę na temat osoby Papieża Polaka, który jest postacią szczególną i wybitną. Życzę wszystkim powodzenia i jak najlepszych wyników – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. Konkurs, którego organizacją zajęła się Szkoła Podstawowa nr 13, wpisuje się w obchody Dnia Patrona Bełchatowa. W jego przygotowanie włączyło się także miasto – prezydent Mariola Czechowska objęła go honorowym patronatem.

 

Przed trzyosobowymi zespołami czekało kilka zadań sprawdzających nie tylko wiedzę, ale także pomysłowość i umiejętności aktorskie. Jednym z nich było wykonanie kalendarza – miał on przedstawiać miejsca poświęcone Karolowi Wojtyle a także świętym i beatyfikowanym właśnie przez św. Jana Pawła II.

 

- Pomysł, jak go wykonać być wspólny. Oprócz zdjęć dodaliśmy również cytaty i wyróżniliśmy ważne daty związane z papieżem – mówi Ola z SP nr 9. Julia z trzynastki podkreśla, że zadanie było ciekawe. Nad tym, jak wykonać kalendarz zastanawialiśmy się razem z całym zespołem. Postawiliśmy na ozdobienia z quillingu, czyli kolorowych zwiniętych pasków. Wyszło ładnie.

 

Uczniowie podstawówek zmierzyli się także z krzyżówką i zestawem pytań. Ich zadaniem była również prezentacja świętych – do tego posłużyły im zdolności recytatorskie oraz rekwizyty i odpowiednie stroje. - Do konkursu przygotowywałyśmy się ponad miesiąc. Czytałyśmy dużo książek oraz informacji w internecie. Dodatkowe wiadomości przekazywała nam nasza katechetka – mówią uczennice z SP w Kaszewicach Patrycja i Kasia.

 

Za każde zadanie zespoły otrzymywały punkty, co zdecydowało o końcowym wyniku. Najlepiej ze wszystkimi poradziła sobie drużyna z SP nr 13. Drugie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 9, zaś trzecie Szkole Podstawowej z Drużbic. Wyróżnienie za najpiękniej wykonany kalendarz otrzymali uczniowie SP nr 3 i 8.

 

Nagrody laureatom wręczył wiceprezydent Ireneusz Owczarek. Pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki powędrowały również do każdego uczestnika.

 

- Gratuluję wszystkim zespołom. Wykazaliście się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Mam nadzieję, że również za rok wystartujecie w tym konkursie – powiedział podczas zakończenia wiceprezydent Owczarek.

 

Zanim uczniowie spotkali się w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu, wzięli udział we mszy św., której przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski. Nabożeństwo tradycyjnie odbyło się w parafii Zesłania Ducha Świętego.

AD-A

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl