Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

SZSO nr 2 było gospodarzem konkursu przyrodniczego. Chętnych do udziału nie brakowało.

 

Mickiewicz gościł gimnazjalistów z Bełchatowa i okolic. Wszystko za sprawą konkursu powiatowego, który już po raz ósmy odbył się w placówce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Litosfera warunkiem rozwoju ludzkości”. To właśnie na ten temat gimnazjaliści mieli wykonać indywidualne prace plastyczne. Uczniowie – pojedynczo lub w pięcioosobowych zespołach -  zmierzyli się również ze sprawdzianem wiedzy. Zawierał on różnorodne zadania z chemii i biologii.  - Komisja konkursowa wyłoniła 10 uczniów z najwyższymi wynikami, którzy następnie zmagali się w części finałowej. Pytania okazały się dość trudne, emocje rosły po każdej serii pytań, lecz mimo to panowała miła, koleżeńska atmosfera – mówi Romana Dzwonnik, nauczyciel z SZSO nr 2 w Bełchatowie zaangażowany w organizację konkursu.

 

Ostatecznie najlepiej z wszystkimi pytaniami poradziły sobie: Julia Sołtys z PG w Kleszczowie, Magdalena Kowalska z PG nr 2 oraz Kinga Berłowska z PG nr 3. Wśród drużyn pierwsze miejsce wywalczyło PG nr 3. Druga lokata przypadał gimnazjalistom z Kleszczowa, zaś trzecia PG nr 2.

 

Wybór laureatów części plastycznej był ogromnie trudny. Prace były bowiem niezwykle ciekawe i różnorodne. Po naradach jury zdecydowało, że pierwsza nagroda trafi do Natalii Łukasiewicz z PG Klukach. Miejsce drugie przypadło Ewelinie Gierakowskiej z PG w Kleszczowie. Ostatnie miejsce na podium zajął Olgierd Krężlik z PG nr 2.

 

Młodzieży gratulujemy ogromnej wiedzy, a także oryginalnych pomysłów jakie wykorzystali tworząc swoje prace plastyczne. Już dziś – w imieniu organizatorów – zapraszamy do udziału w kolejnej – dziewiątej edycji konkursu.

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl