Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Będą nowe oddziały przedszkolne. W trzech placówkach powstanie siedem dodatkowych grup dla blisko 160 małych bełchatowian. Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca.

 

Pod koniec kwietnia zakończył się nabór do publicznych przedszkoli. Dziś wiadomo, że od września z miejskich placówek chciałoby korzystać ponad 620 dzieci w wieku 3-6 lat. To więcej niż miejsc, którymi dysponuje miasto. Magistrat jednak uspokaja – rodzice nie muszą się martwić, miejsc dla trzy- i czterolatków nie zabraknie.

 

– Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców utworzymy siedem nowych oddziałów przedszkolnych – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Dzięki temu powstanie prawie 160 dodatkowych miejsc. Będziemy mogli przyjąć wszystkie trzy- i czteroletnie dzieci, które nie zostały zakwalifikowane w pierwszym naborze. W ten sposób w całości zapewnimy również potrzeby w zakresie wychowania przedszkolnego dzieci w wieku 3-6 lat.

 

Nowe oddziały będą zorganizowane w trzech miejscach - na osiedlach Przytorze, Binków i Dolnośląskie. Trzy grupy będą utworzone w Przedszkolu Samorządowym nr 2, zostaną uruchomione w budynku Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Słowackiego. Po dwa oddziały  powstaną w Przedszkolu Samorządowym nr 6 – z lokalizacją w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Budryka oraz Przedszkolu Samorządowym nr 9, wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 na os. Dolnośląskim.

 

Jak mówi wiceprezydent Łukasz Politański, w dwunastce pomieszczenia są już gotowe, brakuje tylko wyposażenia. W dziewiątce muszą zostać przeprowadzone drobne remonty, natomiast w trzynastce konieczne będą roboty adaptacyjne. Nowe oddziały będą spełniać wszystkie wymagania stawiane oddziałom przedszkolnym. W tym roku szkolnym takie grupy działają już w SP nr 12 i 13, mają one pełne obłożenie, a rodzice są zadowoleni.

 

- Jako obsadę nowych oddziałów wykorzystamy część grona pedagogicznego z innych szkół czy przedszkoli - dodaje wiceprezydent Politański. - Naszym zadaniem jest zabezpieczenie miejsca pracy dla nauczycieli i zabezpieczenie odpowiednich warunków dla uczniów i przedszkolaków.

 

Dodatkowa rekrutacja do miejskich przedszkoli rusza 1 czerwca. Na podjęcie decyzji rodzice mają czas do 14 sierpnia.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl