Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

4 maja język polski, 5 maja matematyka na poziomie podstawowym. Przez cały maj maturzyści będą sprawdzać swoją wiedzę i walczyć o jak najlepsze wyniki. Z III LO im. Adama Mickiewicza maturalny sprawdzian pisze ponad 60 osób.

 

4 maja rozpoczął się maraton maturalnych egzaminów. Z III LO, które jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną prowadzoną przez miasto, przystąpi do nich ponad 60 tegorocznych absolwentów. W pierwszej kolejności maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Najpierw, od godz. 9:00, ze 180-minutowym testem na poziomie podstawowym. Później, od godz. 14:00 osoby, które zdeklarowały taką chęć, przystapiły do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

 

Wśród maturzystów z „Mickiewicza”, przed rozpoczęciem jednego z ważniejszych egzaminów w życiu, panowało zdenerwowanie, ale też i dobry humor. Były ostatnie powtórki, żarty i strach czy nie zawiodą ich długopisy. Osoby, które jeszcze nie weszły do sali nie ukrywały natomiast radości, gdy okazało się że numery odpowiadające pierwszym ławkom są już wylosowane. – Ostatnie dni przed maturą wykorzystałem nie tylko na naukę, ale też na odpoczynek. Do matury przygotowywałem się całe trzy lata - zarówno w szkole, jak i w domu. Stresuję się średnio. Oprócz polskiego, matematyki i angielskiego będę jeszcze zdawał biologie, bo jest mi ona potrzebna na studia, które wybrałem – mówi Szymon Jaśkiewicz. – Ja stresuję się bardzo. Majówkę spędziłam na nauce, chociaż wczoraj postawiłam na spacer i sen. Przeczuć co do tematów nie mam, choć mam swoje koniki. Chciałabym dostać się na medycynę więc wśród przedmiotów, jakie będę zdawać są biologia i chemia – powiedziała Julia  Bugaj. – Mimo tego, że do matury powtarzaliśmy praktycznie cały rok szkolny to i tak jest duży stres. Nie wiemy po prostu jakie tematy na nas czekają i czy nam podejdą – dodaje Kamila Sadzińska.

 

W piątek, 5 maja bełchatowscy maturzyści napiszą maturę z matematyki. Co ciekawe w „Mickiewiczu” oprócz tegorocznych absolwentów zmierzy się z nią 30 maturzystów z ubiegłych lat, którzy wcześniej jej nie zdali lub chcą podwyższyć uzyskany wynik. Po weekendzie ruszą sprawdziany z kolejnych przedmiotów. Łącznie, aby mieć maturę w kieszeni, każdy musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym - z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki oraz co najmniej jednego pisemnego egzaminu z wybranego przez siebie przedmiotu. Do tego matura ustna  z polskiego i języka obcego.

 

Wyniki matur uczniowie poznają 30 czerwca. Będą one podane w procentach. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości  trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z każdego obowiązkowego przedmiotu.

 

Egzaminy pisemne potrwają do 24 maja, ustne – dwa dni dłużej. W sierpniu – od 22 do 25 sierpnia będzie przeprowadzona sesja dodatkowa – dla zdających, którzy z udokumentowanych przyczyn ‎zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminu w maju i uzyskali zgodę dyrektora OKE na ‎przystąpienie do egzaminu w czerwcu. 

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl