Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rada Miejska w Bełchatowie, na sesji 30 marca, jednogłośnie zatwierdziła nową sieć szkół. 31 marca bełchatowskie podstawówki, gimnazja i liceum podległe miastu pracują normalnie. Szkoły nie przystąpiły do ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

 

1 września uczniowie pójdą do szkół w nowej, edukacyjnej rzeczywistości. Wszystkie bełchatowskie 6-letnie szkoły podstawowe zostaną przekształcone w placówki 8-letnie. Siedziba żadnej podstawówki się nie zmieni. Tylko w przypadku Szkoły Podstawowej nr 9 zajęcia będą także prowadzone w budynku przy ulicy Edwardów 5.

 

Projektem sieci szkół radni zajmowali się na sesji 26 stycznia, a Łódzki Kurator Oświaty uznał wówczas bełchatowski dokument za bardzo dobrze przygotowany.Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, odpowiadający za sprawy oświaty w mieście, podkreśla, że jest to racjonalna i rozsądna forma wprowadzenia reformy i nowej sieci szkół w Bełchatowie.

 

Od 1 września w Bełchatowie Gimnazja nr 1, 3, 4 i 5 zostaną włączone do SP nr 1, 9, 12 i 13. Jest to naturalna konsekwencja obecnej sieci szkół. Publiczne Gimnazjum nr 1 mieści się w tym samym budynku co SP nr 1, PG nr 4 funkcjonuje w tym samym budynku co SP nr 12, PG nr 5 dzieli siedzibę z SP nr 13. Z chwilą rozszerzenia siedziby „dziewiątki” na ul. Edwardów Gimnazjum nr 3 i SP nr 9 również będą miały ten sam budynek. Do 2019 roku przy podstawówkach funkcjonować będą dotychczasowe klasy gimnazjalne.

 

Wszyscy pracownicy obecnych szkół 6-letnich i gimnazjów staną się pracownikami 8-letnich szkół podstawowych. Obecni dyrektorzy szkół podstawowych pozostają na swoich stanowiskach do końca okresu, na który mieli powierzone swoje funkcje. Ich zastępcami będą obecni dyrektorzy gimnazjów. Największa zmiana czeka SP nr 9, której uczniowie korzystać będą także z budynku przy ul. Edwardów. W budynku przy ul. Edwardów będzie funkcjonować nadal SZSO nr 2, który 1 września 2019 roku przekształci się w czteroletnie liceum. Miasto wprowadzi niewielkie korekty obwodów szkół podstawowych, które mają zapewnić naukę na pierwszą zmianę. Sprowadzają się one do zwiększenia obwodu SP nr 12 i zmniejszenia obwodu SP nr 3.

 

Bełchatowskie szkoły, prowadzone przez miasto, 31 marca – w dniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli – pracują normalnie. Uczniowie mają zapewnione typowe dla tego dnia zajęcia. Referenda strajkowe przeprowadzone w szkołach w dniach 15-16 lutego wykazały, że nauczyciele nie są zainteresowani udziałem w akcji protestacyjnej organizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl