Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

75 miejsc czeka na dzieci w miejskim żłobku „Jaś i Małgosia”.  Rekrutacja rozpoczęła się na początku marca i trwać będzie do końca kwietnia. Placówka zapewnia fachową opiekę, domową atmosferę i posiłki oparte na ekologicznych produktach.

 

 

Za ,,Jasiem i Małgosią” stoi prawie 40 lat doświadczenia. To najstarszy i jedyny publiczny żłobek w Bełchatowie. Placówka ma do dyspozycji 75 miejsc. - Zapewniamy najmłodszym bełchatowianom opiekę na najwyższym poziomie – mówi Anna Majchrzak, p.o. dyrektora żłobka ,,Jaś i Małgosia”.

 

Jako jedyny żłobek w Bełchatowie „Jaś i Małgosia” przygotowuje posiłki we własnej kuchni i co ważne zaopatrywany jest w zdrową żywność z upraw ekologicznych. Nawiązał też współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy dostarczają codziennie świeże produkty. Jadłospis jest zaplanowany na cały tydzień i dostępny dla każdego rodzica na tablicy w holu. Rodzice maluchów z alergiami pokarmowymi też mogą być spokojni, pracownicy wprowadzają dla każdego podopiecznego dietę eliminacyjną. Dyrektor żłobka dodaje, że ten nacisk na zdrowe posiłki nie jest przypadkowy.

 

- Kierujemy się zasadą, że tysiąc pierwszych dni życia maluszka to okres, w którym powinno się szczególnie zwracać uwagę na jakość podawanych posiłków – mówi Anna Majchrzak. - Ten czas nazywany jest „oknem możliwości”. Wybierając odpowiednie posiłki, kształtujemy preferencje smakowe dziecka oraz jego nawyki żywieniowe.

 

Prawie czterdziestoletnie doświadczenie żłobka przekłada się na wysokie standardy m.in. w kwestii bezpieczeństwa i zapewnienia właściwej opieki. W placówce pracuje personel medyczny. Zgodnie z przepisami na ósemkę maluchów przypada jedna opiekunka, w przypadku dzieci poniżej roku jedna wychowawczyni może mieć maksymalnie pod swoją opieką piątkę maluszków. Dyrektor żłobka podkreśla, że opiekunki dokładają wszelkich starań, aby dzieci rozwijały się w atmosferze serdeczności, przyjaźni i domowego ciepła. Placówka zapewnia bezpłatne zajęcia, m.in. umuzykalniające, terapię logopedyczną czy zabawy z elementami języka angielskiego.

 

 Do miejskiego żłobka uczęszcza 65 dzieci, najmłodsze mają pół roku, najstarsze trzy lata. Maluchy podzielone są na trzy grupy wiekowe: „Krasnale”- dzieci od ukończenia 20. tygodnia do 18. miesiąca życia, „Słoneczka”- dzieci od 18. miesiąca do 2,5 roku i najstarsze „Misie”- dzieci od 2,5 do 3 lat.

 

Karty zgłoszeniowe można pobrać na stronie BIP oraz bezpośrednio w placówce.

Informacje nr tel. 44 632 35 74

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl