Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 5 dołączyły do swoich rówieśników z miast w całej Polsce by w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wędrująca książka” uczestniczyć w czytelniczej przygodzie. Idea tego fascynującego przedsięwzięcia jest prosta, dzieci poprzez tworzenie własnych książek i późniejszą ich wymianę stają się nie tylko aktywnymi odbiorcami dzieł literackich, ale także młodymi twórcami!

 

Maluchy z bełchatowskiej „Piątki” stworzyły postać Oli. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wymyślały tytuł, rysowały wizerunek głównej postaci, a także tworzyły jej opis. W czwartek, 24 listopada przedszkolaki osobiście zaniosły książeczkę na pocztę i wysłały ją w podróż po Polsce, by ich rówieśnicy mogli rozwinąć treść i dopisać zakończenie. Wykreowaną postać czekają więc spotkania z przedszkolnymi kolegami z innych miast, którzy niczym projektanci zaaranżują nowe przygody mieszkającej w „Wędrującej książce” Oli. - Już nie możemy doczekać się powrotu naszej książkowej przyjaciółki. Jesteśmy ciekawi jakie przygody będzie miała nasza Ola w krainie Jednorożców – mówią milusińscy z grupy Zajączków. Do Bełchatowa również niebawem trafi ciekawa przesyłka. - Dzieci z miast biorących udział w projekcie również do nas przyślą swoje książki, abyśmy i my mogli dopisać kolejne rozdziały. Czeka nas więc wspaniała, czytelnicza przygoda! – mówi Justyna Madejczyk, koordynator akcji z Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Bełchatowie.

 

Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. - Na wybór tematyki projektu wpływ miały następujące czynniki: list otwarty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który inaugurował piątą edycję projektu „Narodowe Czytanie” i polityka oświatowa na bieżący rok szkolny 2016/2017, który brzmi: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” – wyjaśnia autor projektu Anna Tuczyńska.

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl