Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Kanapki z warzywami, szaszłyki z owoców, zdrowe przekąski i świeżo wyciskany sok królowały na śniadaniu w PS nr 2 i SP nr 13.

 

Pyszne i zdrowe śniadanie, zapewniające odpowiednią ilość energii na cały dzień, maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 2 przygotowały wspólnie ze swoimi wychowawcami. W ten sposób przedszkolaki włączyły się w obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada właśnie na 8 listopada. Przedsięwzięcia promujące zdrowe odżywianie podejmowane są w placówce już od dawna. Przedszkole zaangażowało się bowiem w akcję edukacyjną „Śniadanie daje moc” – obchody Dnia Zdrowego Śniadania to jeden z jej elementów. - Zanim maluchy zjadły przygotowany posiłek objaśniłyśmy dzieciom, jakie produkty znalazły się na talerzach i dlaczego warto je jeść. Omówiliśmy także, jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie. Przez zabawę starałyśmy się nauczyć dzieci, że odżywianie ma ogromny wpływ na ich samopoczucie, zaś pełnowartościowe śniadanie może im dostarczyć energii na cały dzień – podsumowuje Małgorzata Brzostowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie.

 

Fotogaleria z wydarzenia: https://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1285771481486361

 

Wielkie święto zdrowego odżywiania zagościło również w Szkole Podstawowej nr 13. Dietetyczny posiłek najmłodsi uczniowie przygotowali wspólnie z wychowawcami i swoimi rodzicami. I tym razem na stole głównie pojawiły się warzywa, owoce, nabiał oraz razowe pieczywo i świeżo wyciskane soki. Uczniowie „Trzynastki”, podobnie jak ich koledzy z innych szkół i przedszkoli, włączyli się w program edukacyjny „Śniadanie daje moc” i obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W przedsięwzięciu udział wziął również wiceprezydent Łukasz Politański, który podczas spotkania powiedział: - Promocja zdrowego odżywiania jest bardzo ważna – szczególnie wśród dzieci. Dlatego cieszę się, że nasze przedszkola i szkoły podejmują inicjatywy i angażują się w programy edukacyjne, których celem jest kształtowanie umiejętności i postaw sprzyjających zdrowemu stylu życia.

 

Fotogaleria z wydarzenia: https://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1285808288149347

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl