Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Mnóstwo wzruszeń, wspomnień i radości towarzyszyło w tym tygodniu uczniom, pracownikom i sympatykom Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Wszystko za sprawą Jubileuszu 25 -lecia istnienia naszej lokalnej herbertowskiej społeczności.

Swoje urodziny szkoła świętowała 20 października. Podczas jubileuszowego spotkania oprócz przemówień i życzeń odbył się występ artystyczny -wyjątkowy spektakl zatytułowany „Ćwierćwiecze już minęło”. Uzupełnieniem obchodów był zorganizowany 21 października happening pt. „Herbert – poeta kultury”.

Ćwierćwiecze bełchatowskiego Herbarta jest okazją do przypomnienia sobie historii szkoły oraz do zapoznania się z jej misją. Szkoła istnieje od 1 wrzeœśnia 1991r. Powstała z inicjatywy Bełchatowskiego Społecznego Towarzystwa Ośœwiatowego i była pierwszą niepubliczną placówką w naszym mieœście. Jak wspomniała w trakcie uroczystości Anna Figlus, – założycielka bełchatowskiej placówki od samego początku misją Misją BSTO było stworzenie szkoły przyjaznej uczniom. Efektem pracy tej placówki powinien być absolwent znający własne możliwoœści intelektualne i umiejętnoœści, posiadający uporządkowany system wartośœci, a także krytyczny i twórczy wobec samego siebie i otaczającego œświata. Te założenia doskonale odzwierciedla wybór patrona szkoły. W 2001 roku został nim Zbigniew Herbert -– humanista i moralista, wielki autorytet moralny czasów współczesnych.

 

Fotorelacja : https://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1266536543409855
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl