Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Mimo, że Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie obchodzony jest w Polsce 14 października to jednak już we wtorek, 11 października bełchatowscy nauczyciele odczuli przedsmak tego święta. W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się bowiem uroczysta gala upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji, bo to właśnie kryje się pod Dniem Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela.


Tradycją obchodów jest to, że władze samorządowe wręczają pracownikom oświaty medale, odznaczenia i nagrody za pełnione przez nich obowiązki. Nie inaczej było w tym roku. Z tej okazji Prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim wręczyła Nagrodę Prezydenta wyróżniającym się nauczycielom. Tą wyjątkową gratyfikacją zostało uhonorowanych trzydziestu sześciu nauczycieli, którzy mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i wysokie wyniki nauczania. Mogą się także poszczycić wieloma sukcesami swoich uczniów w konkursach i olimpiadach ora kreatywnością i stosowaniem nowatorskich form czy metod pracy, które motywują uczniów do działania, poszukiwania, twórczości.
Tego dnia przedstawieni zostali także nauczyciele, którzy za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania młodego pokolenia zostali uhonorowani Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie nadane przez Minister Edukacji Narodowej otrzymało czterech bełchatowskich nauczycieli, natomiast dwudziestu trzech nauczycieli z miejskich przedszkoli i szkół zostało odznaczonych medalami za długoletnią służbę.
W ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nagrody za wybitną pracę dydaktyczno-wychowawczą dla bełchatowskich nauczycieli przyznał także Łódzki Kurator Oświaty. W ten sposób zostało wyróżnionych dwóch nauczycieli. Święto grona pedagogicznego stała się ponadto okazją do poznania nazwisk piętnastu nauczycieli z miejskich szkół i przedszkoli, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego dołączając do grona nauczycieli dyplomowanych oraz  nazwisk jedenastu nauczycieli, którzy otrzymali awans nauczyciela mianowanego.

(fotorelacja:https://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1256780517718791)

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl