Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dzieci z Przedszkola Samorządowego  Nr 5 w Bełchatowie po raz kolejny udowodniły swoje umiejętności wokalne, tym razem na 37 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Eliminacje do tego prestiżowego konkursu rozpoczęły się już w marcu bieżącego roku. Do przesłuchań zostały zgłoszone: Maria Kurzydlak (5 lat) z piosenką „Witajcie w naszej bajce” oraz Pola Gągała (7 lat) z piosenką „Laleczka z saskiej porcelany”. Dziewczynki pomyślnie przeszły etap początkowy, dlatego otrzymały nominację do udziału w finałach festiwalu, który odbył się w Koninie w dniach 1-5 czerwiec.  Zajęcia przygotowujące dziewczynki do występu odbywały się systematycznie w placówce po zajęciach dydaktyczno – wychowawczych. Przygotowaniami do występu małych artystek zajęła się Pani Emilia Kurzydlak – nauczyciel rytmiki oraz wychowania przedszkolnego  PS 5.

Warto wspomnieć, że tegoroczny festiwal skupił ponad 2600 uczestników z 16 krajów  oraz  kilkunastoosobowe jury, w skład którego wchodzili między innymi Kasia Wilk czy Janusz  Tylman. Po kilkudniowych przygotowaniach i próbach na scenie Konińskiego Domu Kultury, wychowanka PS 5 - Pola Gągała otrzymała nominację do występu w Gali Finałowej, którą corocznie prowadził Tomasz Kamel. W ostatecznej rozgrywce „Laleczka z saskiej porcelany” otrzymała główną nagrodę w kategorii wiekowej do 8 lat – „Aplauz Uśmiechu”. Relację z Gali Finałowej 37 Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie będzie można obejrzeć w pierwszych dniach lipca w TVP ABC Kultura, do czego zachęcamy.
Jest to niewątpliwy sukces naszego przedszkola - mówi dyrektor Mirosława Grzybek, dodając - cieszę się bardzo ze w taki sposób można rozsławić dobre imię naszego miasta.

                                                                         

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl