Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa zainaugurowało wczoraj akcję „Lekcja ciepła”. Organizatorzy przedsięwzięcia, do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku dopisali ciąg dalszy.

 

W nowych przygodach Czerwony Kapturek razem z babcią przeprowadził się do miasta. W ten oto sposób historia osnuta wokół jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci dziecięcej literatury stała się idealnym punktem wyjścia do kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych.

 

Wykorzystując książeczkę z historią o "Czerwonym Kapturku w mieście" ponad pięciuset uczniów klas pierwszych uczy się racjonalnego korzystania z ciepła i ciepłej wody.W trakcie lekcji, z gościnnym udziałem Prezydent Marioli Czechowskiej, uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ciepło oraz jak trafia ono do kaloryferów naszych mieszkań.


Poza edukacyjnym tekstem perypetie dziewczynki zostały piękne zilustrowane przez specjalistkę od dziecięcej wyobraźni. Każdy uczeń, po zakończeniu spotkania, otrzymał egzemplarz książki na pamiątkę. Nie zabrakło też łakoci!

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl