Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 po raz kolejny angażuje się w ekologiczne działania. Tym razem szkoła przygotowała projekt, w ramach którego powstanie „Ekopracowania Mickiewicz”.

 

Sala, czyli ekopracowania będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt multimedialnym.in. tablice interaktywne, projektor, laptop czy wizualizer. Zostanie także zakupione wyposażenie klasopracowni – m.in. szafy, ławki, biurka. Szkoła przeprowadzi również gruntowny remont sali. Warto dodać, że uczniowie wezmą też udział w konkursach ekologicznych, wycieczkach i programach.Głównym celem naszego projektu jest polepszenie warunków nauczania młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Podniesie się także efektywność kształcenia w naszej szkole. Jestem przekonana, żeEkopracownia Mickiewiczprzyniesie wiele pożytku dla obecnych oraz przyszłych uczniów naszej szkoły- mówi Ewa Mękarska, wicedyrektor SZSO nr 2 w Bełchatowie.

Program przygotowany przez „Mickiewicza” znalazł się w gronie 149 projektów wyróżnionych w konkursie pn. „Moja wymarzona ekopracowania”. Tym samym został nagrodzony dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 24.480,00 zł. Wkład własny – 5.800,00 zł zabezpieczyło Miasto.

 

Bełchatowskie szkoły i przedszkola chętnie włączają się w realizację ekologicznych projektów i konkursów organizowanych przez WFOŚiGW. Mowa tutaj m.in. o Przedszkolu  Samorządowym nr 2, 3, 4 oraz 5,6, 7 i 8, a także o Szkole Podstawowej nr 5. Więcej o projektach ekologicznych w miejskich placówkach oświatowych można przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl