Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

22 września saperzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim wizytowali w bełchatowskiej szkole podstawowej. Mundurowi z uczniami „dziewiątki” przeprowadzili zajęcia profilaktyczne, podczas których omówili zasady postępowania w przypadku znalezienia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Poznali też specyfikę pracy saperów poza granicami kraju i szczegóły działania na zagranicznych misjach.


Dowódca patrolu podczas prezentacji opowiedział o ryzykownej pracy jednostki oraz szczegółowo omówił rodzaje przedmiotów niebezpiecznych, takich jak bomby, pociski artyleryjskie, granaty czy miny, które stwarzają zagrożenie życia w przypadku nieostrożnego obchodzenia się z nimi. -Prowadzący przedstawił również sposoby postępowania w przypadku znalezienia podejrzanego obiektu na przykład podczas spaceru po lesie. Takie „znaleziska” choć są rzadkością, to jednak jeszcze się zdarzają. Dlatego saperzy podczas spotkania podali najmłodszym numery telefonów odpowiednich służb reagowania kryzysowego, z którymi należy się w takich wypadkach niezwłocznie skontaktować – mówi Kamila Janda z ZSP nr 9.


Po prelekcji żołnierze zaprezentowali sprzęt, który wykorzystywany jest w ich codziennej pracy. Wśród nich znalazły się: wykrywacze min, kombinezon przeciwwybuchowy i manipulator. Dla uczniów ciekawym doświadczeniem było założenie kombinezonu przeciwwybuchowego, który z pełnym wyposażeniem waży ok. 52 kg! Uczniowie pożegnali gości na boisku szkolnym, gdzie zademonstrowano metody zabezpieczania niewypałów i niewybuchów w nowoczesnych pojazdach saperskich. 
 

autor: ZSP nr 9 w Bełchatowie / opracownie: MJ

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl