Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 i 4 już po raz trzeci zwiedzili największą europejską stolicę – Londyn.

Wycieczka, która odbyła się tuż po egzaminach gimnazjalnych, utwierdziła jej uczestników w przekonaniu, że nas – Polaków – można spotkać na każdym kroku, a miasto to jest naprawdę wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju – pełne różnorodnych kultur, religii i zwyczajów.

 

W ciągu kilku dni gimnazjaliści poznali niejeden londyński zakamarek. Zwiedzili Tower of London, spacerowali po słynnym Tower Bridge, wyglądali z kapsuł London Eye, skąd mogli  podziwiać Londyn z wysokości 135 metrów. Na własne oczy zobaczyli najbardziej znaną na świecie wieżę zegarową – Big Bena, ujrzeli Westminster Abbey – miejsce wszystkich najważniejszych wydarzeń w życiu królewskiej rodziny brytyjskiej, w tym ślubu księcia Williama i księżny Kate. Uczniowie zobaczyli również londyńską siedzibę królowej – Buckingham Palace.

 

W bardzo napiętym grafiku nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty przy 10 Downing Street – domu tamtejszego premiera. W National Gallery uczniowie mogli podziwiać słynne „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, z kolei w Natural History Museum przeżyli trzęsienie Ziemi i odbyli podróż do jej wnętrza. Zwiedzając British Museum zobaczyli nietknięte przez czas, mające około 2 000 lat ciało człowieka tzw. Lindow Mana. Jedną z największych atrakcji była również możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z rodziną królewską, Cristino Rolando czy Jennifer Lopez – wszystko to za sprawą odwiedzin w największym gabinecie figur woskowych – Madame Tussaud’s.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z wycieczki.

 

 

Na podstawie artykułu Weroniki Matyji z kl. I B z PG nr 4

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl