Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Blisko 100 absolwentów z III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie przystąpiło do egzaminu maturalnego.

 

4 maja punktualnie o godz. 9:00 w całej Polsce rozpoczął się egzamin dojrzałości. Pierwszego dnia maratonu maturalnego absolwenci zmagali się tradycyjnie z egzaminem z języka polskiego. W „Mickiewiczu” do testu przystąpiło 96 osób.

 

Kolejnego dnia – 5 maja maturzyści zmierzą się matematyką, 6 maja - z językiem obcym. Obowiązkowo absolwenci muszą zdać jeszcze egzamin z wybranego przez siebie przedmiotu na poziomie rozszerzonym oraz dwa egzaminy ustne, z j. polskiego i obcego.

 

Po raz pierwszy w tym roku na nowych zasadach zdawana jest ustna matura z języka polskiego. Uczniowie nie przygotowują już prezentacji, ale będą losowali temat przygotowany przez CKE, a dotyczący problemu związanego z tekstem kultury. Następnie maturzysta po około 15 minutach przygotowania wygłosi monolog dotyczący zagadnienia. Potem komisja egzaminacyjna będzie zadawać pytania dotyczące omawianego problemu.

 

Testy maturalne potrwają do 29 maja.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl