Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dlaczego kluczem do zdrowia jest żywność? Dowiedzieli się o tym uczniowie z Mickiewicza oraz ich rówieśnicy z innych szkół miejskich.

 

„Bezpieczna żywność - od pola do stołu”, pod tym hasłem obchodzony był w tym roku Światowy Dzień Zdrowia. Udział w tej międzynarodowej kampanii wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego oraz ich koledzy ze szkół z terenu powiatu bełchatowskiego. Spotkanie odbyło się 10 kwietnia br. w placówce przy ul. Edwardów. W akcję przygotowaną przez nauczycieli SZSO nr 2 włączyły się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie oraz przedszkolaki z PS nr 5.

 

Zajęcia z młodzieżą przeprowadzone były kilkutorowo. Uczniowie otrzymali m.in. mini kompendia wiedzy dotyczące zdrowej żywności. Młodzi ludzie zapoznali się również z prezentacją na temat chorób przenoszonych drogą pokarmową oraz otrzymali wskazówki jak bezpiecznie przygotowywać, spożywać i przechowywać żywność. Gimnazjaliści i licealiści mogli też podziwiać związane tematycznie z akcją plakaty, zapoznać się z ciekawymi przepisami kulinarnymi oraz spróbować zdrowych przekąsek.  

 

Jednym z elementów wydarzenia była projekcja nagranego przez uczennice III LO krótkiego filmu na temat niewłaściwych zachowań konsumenckich w trakcie wykonywania zakupów. Nie zabrakło również kilku sytuacyjnych scenek z domowego „zacisza” promujących poprawne nawyki żywieniowe.

 

O doznania artystyczne uczestników spotkania zadbały solistki z SZSO nr 2: Sandra i Dominika, zespół muzyczny „Andante” w wykonaniu kilku utworów muzycznych oraz grupa taneczna dziewcząt III LO we własnym układzie. Gościnnie przed starszymi kolegami wystąpiły również przedszkolaki z „Piątki”. Dzieci wcieliły się w rolę owoców i warzyw.

 

Organizatorom Mickiewiczowskiego Dnia Zdrowia życzymy, aby akcja promująca bezpieczeństwo żywności znalazła oddźwięk wśród młodzieży i przyczyniła się do zmian ich zachowań żywieniowych, co wpłynie na lepszą jakość ich życia.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na podstawie materiałów nadesłanych przez SZSO nr 2

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl