Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uroczysta inauguracja Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w ramach Bełchatowskiej Akademii Siatkówki za nami. 15 kwietnia w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 4 akt inauguracyjny podpisała prezydent Mariola Czechowska, wiecprezes Skry – Grzegorz Stawinoga, wojewódzki i regionalny koordynator S.O.S, a także ich ambasador, siatkarz – Marcin Prus. Dokument, otwierający nowy rozdział bełchatowskiej juniorskiej siatkówki sygnowali również dyrektorzy wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych, w których realizowane są siatkarskie zajęcia. „Już dwa lata temu rozpoczęliśmy wspólnie z miastem projekt Bełchatowskiej Akademii Siatkówki, dziś tę idee rozszerzamy pozyskując silnego, ogólnopolskiego partnera w postaci Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Ta współpraca ma służyć bełchatowskim uczniom i bełchatowskiej siatkówce” – mówił podczas spotkania Grzegorz Stawinoga - wiceprezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

 

„To niezmiernie cenna inicjatywa, zwłaszcza w dobie powszechnych zwolnień lekarskich z zajęć wychowania fizycznego. Mam nadzieję, że ciekawa sportowa oferta zachęci młodzież do aktywnego stylu życia. Ważne w tej inicjatywie jest kompleksowe podejście do tematu, bo w Bełchatowie siatkarskie szkolenie na najwyższym poziomie mogą rozpocząć już kilkuletnie dzieci, później swoją pasję na równie wysokim pułapie będą mogli kontynuować w ramach zajęć S.O.S -ów w gimnazjum” - podkreślała prezydent Mariola Czechowska.

 

„Dla mnie talenty są wszędzie i nigdy nie wiemy gdzie będą te największe, dlatego musimy dotknąć w zasadzie każdego dziecka, żebyśmy byli pewni, że ich nie pominęliśmy. Współpraca S.O.S. z Bełchatowską Akademią Siatkówki jest kolejnym krokiem mającym na celu podniesienie efektywności szkolenia, poprzez budowanie lokalnej piramidy szkoleniowej od najniższego szczebla. Już dziś w ramach zajęć S.O.S – ów w całej Polsce monitorujemy ponad pięć i pół tysiąca dzieciaków. Dzięki nawiązywaniu takiej współpracy jak tu w Bełchatowie może uda nam się dojść do poziomu piętnastu tysięcy” - zaznaczał Adam Kowalski, koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych.

 

Przypomnijmy: Bełchatowska Akademia Siatkówki to wspólny projekt miasta Bełchatów i Skry Bełchatów, który ma na celu objęcie szkoleniem w zakresie siatkówki, jak najszerszą grupę dziewcząt i chłopców klas IV-VI szkół podstawowych. Program bezpłatnych lekcji siatkówki we wszystkich miejskich szkołach podstawowych funkcjonuje już od dwóch i obejmuje swoim zasięgiem czterysta dzieci rocznie. Tylko w ostatnim roku w ramach programu zrealizowano ponad dwa tysiące siatkarskich lekcji! Z kolei Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane zostały z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku. Skupiają one szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim szkoleniem. W województwie łódzkim - poza Bełchatowem – jeszcze pięć innych gimnazjów realizuje projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

Poniżej fotogaleria z wydarzenia.

Autor: MJ

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl