joombig banner rotation images

Menu

Gimnazjaliści z „Piątki” uczyli się asertywności. Wszystko za sprawą warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez fundację „Aby nikt nie zginął”.

 

Rozwijanie poczucia własnej wartości, zdobycie wiedzy na temat konsekwencji zażywania środków odurzających oraz ćwiczenia postaw asertywnych – to główne zagadnienia, z którymi zmierzyła się młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie. Wszystko za sprawą warsztatów, które w ich szkole przeprowadzili przedstawiciele fundacji „Aby nikt nie zginął”.

 

Zajęcia były prowadzone w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki i trwały cały tydzień – od 23 do 26 marca. Spotkania z gimnazjalistami miały charakter dwugodzinnych warsztatów. Główną zaletą zajęć jest aktywna metoda ich prowadzenia – oprócz zagadnień teoretycznych młodzież ćwiczyć zachowanie w konkretnych sytuacjach. Warsztaty poprowadzili Dagmara Pomirska-Diug – pedagog, trener i instruktor terapii uzależnień i Maciej Woropaj – trener, specjalista m.in. w zakresie asertywności.

 

Fundacji „Aby nikt nie zginął” otrzymała również z budżetu Miasta Bełchatowa dotację w ramach Otwartego Konkursu Ofert. Dzięki tym środkom jesienią zostaną przeprowadzone spotkania profilaktyczne dla rodziców.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020