Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

„Czytam w podróży... Herberta” to ogólnopolska akcja promująca czytanie. Po raz kolejny wydarzenie odbyło się również w Bełchatowie.

 

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta po raz kolejny przyłączyli się do akcji promującej czytanie utworów patrona ich szkoły. We wtorek, 24 marca młodzież przeprowadziła w naszym mieście formę swoistego happeningu – wolontariusze zachęcali bełchatowian do czytania twórczości autora „Pana Cogito” poprzez wręczanie im zakładek z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta.

 

Przedstawiciele herbertowskiej szkoły odwiedzili również Urząd Miasta w Bełchatowie, gdzie spotkali się z władzami – wiceprezydent Agnieszką Wysocką oraz wiceprezydentem Ireneuszem Owczarkiem. Uczniowie wraz z dyrektor Małgorzatą Jasitczak i nauczycielem Michałem Fijołkiem poinformowali o przeprowadzanej w mieście akcji.  

 

Na ręce włodarzy Bełchatowa, poza zakładkami do książek, trafiły również pamiątkowe monety z wizerunkiem patrona szkoły. W podziękowaniu wiceprezydenci wręczyli młodzieży upominki związane z miastem oraz zachęcili ich do dalszego aktywnego działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i promocji Bełchatowa w ogólnopolskich akcjach.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl