Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

1 czerwca br. odbędzie się XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Kancelaria Sejmu RP, która jest organizatorem przedsięwzięcia zaprasza do udziału w nim także młodzież z Bełchatowa.

 

Przede wszystkim, żeby wziąć udział w tym niecodziennym sejmowym posiedzeniu należy stworzyć dwuosobowy zespół. Jego członkowie muszą być uczniami i uczennicami tej samej szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej. Przed każdym zespołem aspirującym do miana młodych posłów i posłanek zostało postawione zadanie rekrutacyjne, którego wyniki należy zrelacjonować na platformie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jakie zadanie należy wykonać? Ponieważ celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie młodzieży w działania na rzecz ich najbliższego otoczenia, nauka współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej narzucony temat brzmi: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” . Zadanie polega na przeprowadzeniu badania wybranego miejsca w przestrzeni lokalnej oraz zaproponowaniu zmian i działań wynikających z uzyskanych wyników.

 

Pomocnym narzędziem w niełatwym zadaniu może być Przewodnik uczestnika i uczestniczki dostępny TUTAJ.

 

Rejestracja zespołów na platformie internetowej: www.sdim.ceo.org.pl trwa od 20 lutego do 7 kwietnia 2015 roku.

 

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się od dwudziestu jeden lat. Pierwsze posiedzenie młodych osób odbyło się w 1994 roku, tradycją jest, że sejmowe ławy oddaje się 460 przedstawicielom młodzieży 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Posiedzenie odbywa się w gmachu Sejmu RP i kończy się ogłoszeniem wypracowanej uchwały SDiM.

 

Jak podkreślają organizatorzy i współorganizatorzy projektu - Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji - Sejm Dzieci i Młodzieży to nie tylko posiedzenie, ale przede wszystkim projekt edukacyjny. „SDiM jest projektem edukacyjnym, którego siłą są jego uczestnicy. Co roku kilkaset młodych, pełnych pasji, energii i pomysłów ludzi z całej Polski pokazuje, że ich wspólnym celem jest aktywne działanie oraz zmiana otaczającego ich świata” – czytamy w Przewodniku uczestnika i uczestniczki XXI SDiM.

 

Autor: MJ

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

fot. www.sdim.ceo.org.pl

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl