Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie „Dwunastki” uczestniczyli z zabawnych i humorystycznych przedstawieniach profilaktycznych w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru Inspiracja.

 

27 lutego aula Szkoły Podstawowej nr 12 zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Wszystko za sprawą odwiedzin aktorów z Krakowskiego Teatru Inspiracja. Z myślą o dzieciach artyści zaprezentowali dwa spektakle.


Młodsze dzieci obejrzały sztukę pt. „Prawdziwy skarb”. Dwóch bohaterów przedstawienia - gadatliwa papuga Klara oraz nieśmiały i powolny żółw Klemens przedstawiły dzieciom cechy prawdziwej przyjaźni – tytułowego skarbu. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest więź między ludźmi. Maluchy przekonały się o tym, że każdy jest inny i należy to uszanować.

 

Starszaki z klas IV-VI obejrzały z kolei przedstawienie pt. „Retusz”. Fabuła spektaklu osnuta była wokół rozterek typowych dla młodych ludzi. Bohaterowie sztuki ukazali, że często wynikają one z trudności dokonywania wyboru między stylem życia kreowanym przez media czy Internet, a wartościami propagowanymi przez rodzinę i szkołę. Spektakl podejmował tematykę uzależnień oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie.

 

 

autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl