Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu
Okres zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży za nami. Bełchatowskie placówki kulturalne, sportowe oraz szkoły zadbały o to, aby ich przerwa od nauki była beztroska, twórcza i ciekawa.

Prezydent Miasta Bełchatowa przeznaczyła na różnorodne zimowe zajęcia feryjne w szkołach blisko 50 tys. zł. Przez dwa tygodnie odpoczynku uczniowie miejskich szkół nie mogli narzekać na nudę. To z myślą o nich placówki prowadzone przez Miasto – wszystkie podstawówki oraz PG nr 3, 4 i 5 przygotowały wiele atrakcji. Oprócz zajęć takich, jak gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe i świetlicowe, organizatorzy ferii w szkołach przygotowali wyjścia na lodowisko miejskie, do kina i muzeum, wyjazdy na basen czy na Wawrzkowiznę oraz do Nadleśnictwa Bełchatów.
 
O tym, że ferie spędzone w mieście mogą być ciekawe przekonały się m.in. dzieci i młodzież, które w tym czasie odwiedziły MCK. W programie znalazły się m.in. warsztaty z tancerzami z grupy "Progress", zajęcia o zakręconych baletnicach czy kurs wykonywania przedmiotów w technice decoupage.  Drugi tydzień upłynął na muzycznych zajęciach dla młodzieży z cyklu „Session Jam Session” oraz tanecznych warsztatach z hip-hopu i street dance. MCK zaprasił uczniów także do zabawy w przestrzeni Ekspozycji PGE Giganty Mocy pn. „Poszukiwacze GIGAskarbów”.
 
Młodzi bełchatowianie wzięli także udział warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne. Dzieci wykonały m.in. współczesne wersje prostych instrumentów ludowych przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Chętnych nie brakowało także podczas warsztatów grafiki artystycznej. Popularnością cieszyły się również zajęcia "W kuchni prababci". 
 
Tegorocznym feriom w głównym oddziale biblioteki towarzyszyło hasło „Zimowe podróże po misiowej literaturze”. Nie zabrakło tematycznych zajęć plastycznych oraz twórczych zabaw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii multimedialnych. Zajęcia odbywały się także w filiach placówki. 
 
Z aktywnego wypoczynku skorzystało również wielu łyżwiarzy. Przez dwa tygodnie zimowego wypoczynku z obiektu miejskiego lodowiska skorzystało kilka tysięcy amatorów ślizgawki.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo. 


 
Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl