Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
Dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 wzięły udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach akcji przedszkolaki przygotowały m.in. charytatywne laleczki UNICEF.

Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 zaangażowało się w akcję organizowaną przez UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu była pomoc w objęciu programem szczepień jak największej liczby dzieci w Sudanie Południowym oraz uwrażliwienie przedszkolaków na krzywdę ich rówieśników w odległych krajach.
 
Cała akcja składała się z kilku etapów i rozpoczęła się już pod koniec ubiegłego roku. Dzieci wzięły m.in. udział w „Podróży przez kontynenty”. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki z „trójki” dowiedziały się, że świat jest różnorodny – poznały inne kraje, ich kulturę i tradycje.
 
Kolejnym zadaniem w ramach projektu było przygotowanie specjalnych charytatywnych laleczek – symbolu pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim kolegom z biednych krajów. Maluchy wraz z rodzicami stworzyły lalkę od podstaw – uszyły je, a także nadały im imiona, wymyśliły hobby. O tym z jakiego kraju będzie pochodzić dana lalka decydowało losowanie – byli więc Japończycy, Hiszpanie, Eskimosi czy Meksykanie. Każda wykonana w ten sposób zabawka otrzymała niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju charakter. Upiększanie laleczek dało dzieciom możliwość wcielenia się w rolę artystów i kreatorów mody. Przedszkolaki wraz z rodzinami dały upust swojej wyobraźni i kreatywności.
 
„Tydzień Wszystkich Kolorów Świata” był ostatnim etapem akcji. Od 26 stycznia w IPS nr 3 można było oglądać wystawę laleczek oraz prac plastycznych. Udział w ekspozycji wzięli rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których była wiceprezydent Agnieszka Wysocka. W trakcie spotkania laleczki były sprzedawane, a cała zebrana suma została przekazana na zakupienie szczepionek dla dzieci z Sudanu.
 

Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Fot. IPS nr 3

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl