Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Podniosła i rodzinna atmosfera towarzyszyła „Wieczorowi kolęd” zorganizowanemu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie.

 

22 stycznia roku w „Dziewiątce” odbył się już po raz siódmy „Wieczór kolęd”. O świąteczny nastrój zadbały szkolne zespoły wokalne, które zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności tradycyjne, jak i nowoczesne aranżacje kolęd i pastorałek.

 

Wśród najmłodszych wykonawców znalazły się „Gwiazdeczki” – z Przedszkola Samorządowego nr 9. Dzieci w wieku 5 i 6 lat zaśpiewały dwie pastorałki. Następnie zaprezentowały się „Dziewiąteczki”. Uczennice z klas 0-1 w swoim repertuarze miały tradycyjne kolędy. Prawdziwą perełką wieczoru okazał się występ szkolnego chóru. Świąteczny repertuar w ich wykonaniu chwytał za serce i sprawiał, iż atmosfera Świat Bożego Narodzenia stała się niemalże odczuwalna. Wieczór uświetniła również utalentowana bełchatowianka Marysia Rozpara.

 

Uroczysty koncert swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście wśród, których była wiceprezydent Agnieszka Wysocka, a także dyrektorzy szkół, ośrodków kultury, przedstawiciele nadleśnictwa, członkinie Stowarzyszenia Amazonki, goście z Klubu Seniora. Nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, rodziców, uczniów i absolwentów „Dziewiątki”.

 

„Wieczór kolęd” zakończył się wspólnym śpiewaniem oraz słodkim poczęstunkiem.


 

autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. ZSP nr 9
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl