Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu
W nowym roku szkolnym 2015/2016 w miejskich placówkach na najmłodszych bełchatowian będzie czekać ponad sześćdziesiąt oddziałów przedszkolnych i klas „zerowych”. Z myślą o pierwszoklasistach w miejskich szkołach podstawowych ma powstać 35 oddziałów.
 
Prezydent Mariola Czechowska, uwzględniając obecną sytuację demograficzną Bełchatowa, zdecydowała, że w przyszłym roku szkolnym w dziewięciu miejskich przedszkolach ma funkcjonować 48 oddziałów. Najwięcej ma się ich znaleźć w Przedszkolu Samorządowym nr 9 – aż 7, po 6 oddziałów powstanie w przedszkolach nr 1 i 7. Z kolei w przedszkolach nr 2, 3, 4 oraz 5 i 6 utworzonych będzie po 5 grup. W placówce w Grocholicach mają powstać 4 oddziały przedszkolne. Łącznie miejsce w publicznych placówkach znajdzie kilkaset dzieciaków. Rodzice maluchów będą mogli skorzystać także z oferty bełchatowskich przedszkoli niepublicznych dotowanych przez Miasto. Od 1 września będą one mogły zapewnić miejsce dla 668 dzieci.
 
Oddziały wychowania przedszkolnego mają powstać także w miejskich szkołach podstawowych. Łącznie będzie to 13-14 klas „0”. Ostateczna ich liczba będzie jednak zależeć od przebiegu rekrutacji w każdej z placówek oświatowych.
 
„Liczba miejsc w naszych przedszkolach publicznych, w połączeniu z dotowanymi przez miasto przedszkolami niepublicznymi oraz oddziałami zerowymi w szkołach podstawowych pozwala na poczucie pewności, że na rok szkolny 2015/2016 będziemy w stanie przyjąć do przedszkola praktycznie każde zgłoszone dziecko” – mówi prezydent Mariola Czechowska.
 
W roku szkolnym 2015/2016 spełnienie obowiązku szkolnego rozpoczną dzieci urodzone w 2009 r. i w II połowie 2008 r. Z dniem 1 września br. swoją przygodę z nauką w pierwszej klasie rozpocznie również ponad tysiąc młodych bełchatowian. Z myślą o nich w miejskich szkołach podstawowych ma powstać 35 oddziałów. Pamiętać też trzeba o działającej od września ub. Niepublicznej Szkole Podstawowej, która również jest dotowana przez Miasto.autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl