Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Świąteczne pierniki rozdawali uczniowie „jedynki”. Słodkie upominki trafiły do władz Miasta, a także innych bełchatowskich instytucji i placówek.

 

„Podziel się piernikiem” - to akcja, którą w swojej szkole przeprowadzili uczniowie SP nr 1. Zabawa polegała na wspólnym pieczeniu świątecznych pierników. W międzyklasowy konkurs zaangażowała się cała placówka. Kulinarne zajęcia przyciągnęły także rodziców i dziadków. „Większość klas swoje pierniczki piekła w szkole. Świąteczna atmosfera, a przede wszystkim jej zapachy, na dobre zagościły więc w naszej placówce” - mówi Elżbieta Tąpała, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Ostatecznie najlepiej z wypiekami poradzili sobie uczniowie klasy VI d. Wspólnie udało się im przygotować aż 6 kilogramów wyjątkowo ozdobionych pierniczków. „Uczniowie niezwykle zaangażowali się w konkurs. Ciastka, które upiekliśmy były bardzo smaczne, a także oryginalnie ozdobione. Większość z nich ze świątecznymi życzeniami trafiła do zaprzyjaźnionych i współpracujących z naszą szkołą instytucji, placówek oraz organizacji” - dodaje dyrektor Tąpała. Delegacja uczniów z „jedynki” odwiedziła także bełchatowski Urząd Miasta. Słodki prezent dzieci podarowały prezydent Marioli Czechowskiej.

 

„Podziel się piernikiem” to jedno z wielu przedsięwzięć jakie organizowane są w Szkole Podstawowej nr 1. Przez cały rok w placówce prowadzony jest bowiem program „Gospodarz szkoły” - każdego miesiąca trzy klasy z różnego poziomu wiekowego pełnią funkcję gospodarzy placówki. Do ich zadań m.in. należy realizacja pomysłów na zagospodarowanie przerw międzylekcyjnych, organizacja różnego rodzaju imprez i uroczystości. W grudniu, za przeprowadzenie tego typu zadań, były odpowiedzialne klasy: V c, III e (integracyjna) oraz II a. Gospodarze, oprócz przygotowania świątecznych dekoracji korytarzy, wystawienia jasełek i zorganizowania mikołajek, przeprowadzili także wspomnianą akcję „Podziel się piernikiem”.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl