Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /SwietoMisia is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Przedszkolaki z „ósemki” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto upłynęło pod znakiem zabawy, tańca, konkursów i wspólnych pląsów.

 

Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta. Zostało ono ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. W obchody święta włączają się maluchy na całym świecie – także dzieci z Bełchatowa. W Przedszkolu Samorządowym nr 8 ten wyjątkowy dzień był obchodzony właśnie 25 listopada. „Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia okazały się wielkim wydarzeniem dla dzieci. Każde z nich mogło bowiem przyjść do przedszkola w towarzystwie swojego ulubionego misia. Maskotki były różne – od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych, a liczba pluszowych przyjaciół była imponująca. Tego dnia także sale przedszkolne zmieniły swój wygląd. Dzięki kolorowej dekoracji przypominały one prawdziwą krainę Pluszowego Misia” - mówi Renata Karczewska, Dyrektor PS nr 8 „Bajkowy Zakątek”.

 

Święto w „ósemce” upłynęło pod znakiem wielu atrakcji. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów, opowiadały o swoich przytulankach, dowiedziały się kiedy i w jaki sposób powstał pierwszy pluszowy miś. Przedszkolaki brały też udział w zmaganiach sprawnościowych, bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, tańczyły i śpiewały piosenki. W tym szczególnym dniu dzieci nie zapomniały również o maskotkach, które mieszkają w przedszkolu. Każdy pluszak został przytulony i umieszczony w specjalnym honorowym miejscu stworzonym specjalnie na tą okazję. Młodsze grupy, podczas odpoczynku poobiedniego, ochoczo słuchały opowieści o słynnych misiach „Kubusiu Puchatku” czy ,,Misiu Uszatku". Na dzieci czekały również zadania plastyczne, podczas których powstały piękne portrety pluszaków, które można podziwiać w salach.

 

Nieco inaczej Dzień Pluszowego Misia świętowały 4-latki. Maluchy z grupy „Kotki” przygotowały biesiadę literacką, z okazji której zaproszono rodziców. „Celem spotkania było rozwijanie u dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą oraz propagowanie codziennego głośnego czytania. Przedszkolaki wraz z rodzicami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w ,,Misiowej krainie". Poznały historię święta, wspólnie recytowały wierszyk dla misiów, razem z rodzicami uczestniczyły w zabawach, konkursach i quizie wiedzy o misiach. Rodzice czytali dzieciom bajkę ,,O małym szmacianym misiu" oraz rysowali portrety ulubionych przytulanek swoich pociech. Na zakończenie spotkania na przedszkolaków czekało „Małe co nieco”. Podczas wspólnych zajęć i tańców, zarówno dzieci jak i misie, świetnie się bawiły” - dodaje dyrektor Karczewska.

 

Zabawa była wspaniała, a humory - jak to na urodzinach - wszystkim dopisywały. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images//SwietoMisia

 


Autor: AD-A

na podstawie materiałów

przesłanych przez PS nr 8

Fot. PS nr 8

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl