Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wyniki ogólnopolskich egzaminów pokazują, że poziom kształcenia w bełchatowskich podstawówkach i gimnazjach jest na wysokim poziomie.

 

Wiedzę uczniów systematycznie sprawdzają nauczyciele, zaś na koniec każdego poziomu nauczania ich umiejętności są oceniane przez ogólnopolskie egzaminy. Pierwszy ważny sprawdzian – tzw. test kompetencji piszą szóstoklasiści. Uczniowie ostatnich klas podstawówek do tej pory mierzyli się z dwoma blokami. Jeden z nich oceniał, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie. Drugi sprawdzał wiedzę z języka obcego. Wyniki za rok szkolny 2013/2014 opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi pokazują, że najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. W tym przypadku średnia liczba uzyskanych punktów została oceniona przez OKE na poziomie „bardzo wysokim”. Dla porównania np. w Gminie Bełchatów najwyższa uzyskana nota to jedynie: „wyżej średni”.

 

Egzaminem kończy się również nauka w gimnazjum. Wszyscy trzecioklasiści w kraju piszą taki sam test z trzech bloków. Pierwszy obejmuje przedmioty humanistyczne, drugi matematyczno-przyrodnicze, zaś trzeci język obcy. I w tym przypadku bełchatowskie szkoły plasują się na świetnym poziomie wśród szkół z pobliskich miejscowości i gmin. W roku szkolnym 2013/2014 gimnazjaliści z Bełchatowa najlepiej poradzili sobie z językami obcymi. Średni wynik z testu obejmujący język angielski wyniósł 72%. Również dobrze rysują się średnie noty bełchatowian z pozostałych bloków. Egzamin z języka polskiego wypadł na poziomie 69%, z zakresu historii i WOS-u 58%, zaś z matematyki i przedmiotów przyrodniczych – odpowiednio 48% i 54%. Na takie wyniki złożyły się oceny uzyskane przez poszczególne miejskie gimnazja. Najlepiej z nich poradziła sobie „Jedynka”. Placówka ze wszystkich części otrzymała noty zaklasyfikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi jako „bardzo wysokie”. W pozostałych szkołach przeważały zaś noty: „wysoki”, „wyżej średni” i „średni”. Dla porównania np. szkoły z Gminy Bełchatów najczęściej uzyskiwały oceny: „niżej średni”, „niski”, „bardzo niski”. Zaś najwyższa nota najlepszego gimnazjum z tego rejonu to 70,9%, gdzie bełchatowska placówka w tym samym zakresie otrzymała blisko 84,9%.

 

Na dobre rezultaty bełchatowskich uczniów składa się wiele czynników. Oprócz ciężkiej pracy ich samych oraz wykwalifikowanych nauczycieli ogromny wpływ na wyniki ma m.in. szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. To one pozwalają dzieciom i młodzieży poznać różnorodne dziedziny, a także sprawdzić co ich interesuje i do czego mają predyspozycje. To także świetna okazja do rozwijania swoich umiejętności. To wszystko procentuje dobrymi wynikami nie tylko w egzaminach, ale także różnorodnych olimpiadach i konkursach. Dobrym przykładem może być tytuł najlepszego gimnazjalisty w woj. łódzkim, który od trzech lat trafia właśnie do bełchatowianina.

 

Autor: AD-A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl