Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Specjalną akademią przedszkolaki z „siódemki” uczciły Święto Niepodległości. W spotkaniu udział wzięło wielu zaproszonych gości – wśród nich prezydent Bełchatowa.

 

„Kto ty jesteś? Polak mały!” – to hasło, jakie towarzyszyło uroczystej akademii, którą z okazji Święta Niepodległości przygotowały maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 7. Dzieci z najstarszej grupy w słowno-muzycznym montażu przybliżyły historię tamtego okresu. Swoim młodszym kolegom wytłumaczyły także, jakie mamy symbole narodowe i dlaczego obchodzimy takie święto. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. Całe przedstawienie poprzedziło zaś wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Słowem i piosenką najmłodsi bełchatowianie oddali więc szacunek tym, którzy walczyli o wolność Polski. Warto dodać, że oprócz odświętnych strojów, każdy z maluchów nosił biało-czerwony kotylion.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości to już w „siódemce” tradycja. Zawsze poprzedzają ją zajęcia, które tematycznie związane są właśnie z tym wydarzeniem. W przedszkolnej uroczystości każdego roku uczestniczą także zaproszeni goście. Wśród nich m.in. prezydent Marek Chrzanowski, który podziękował maluchom za piękne przedstawienie, zaś wychowawcom i rodzicom za podtrzymywanie tradycji i krzewienie idei patriotyzmu.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl