Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 12 i Publicznym Gimnazjum nr 4 zyskała zmodernizowane oświetlenie. Koszt inwestycji w kwocie ponad 30 tys. zł poniosło Miasto Bełchatów.

 

Przyszkolna sala gimnastyczna na os. Binków zyskała nowe oświetlenie – pod sufitem znalazło się 21 lamp metalohalogenkowych o mocy 400W, a także 5 bocznych opraw ze świetlówkami, stanowiących dodatkowe oświetlenie.

 

„Budynek Szkoły Podstawowej nr 12 i Publicznego Gimnazjum nr 4 w ostatnich latach bardzo się zmienił. Ta szkoła, podobnie jak inne miejskie placówki oświatowe, przeszła termomodernizację. Specjalnie z myślą o młodych bełchatowianach wybudowaliśmy przy niej profesjonalne zaplecze sportowe, z którego niezwykle chętnie korzystają też dorośli mieszkańcy Binkowa. Niedawno utworzyliśmy tu plac zabaw będący alternatywą dla kompleksu zabawowego zlokalizowanego po drugiej stronie osiedla. Teraz przyszedł czas na kolejne modernizacje w samej szkole” – mówi Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

„W sali gimnastycznej, oprócz zajęć lekcyjnych, odbywają się także zajęcia treningowe do późnych godzin wieczornych. W wyniku rozmów z nauczycielami i trenerami na co dzień pracującymi w sali, szkoła wystąpiła z wnioskiem o środki finansowe, które Miasto Bełchatów zabezpieczyło na ten cel w kwocie ponad 30 tys. zł” - mówi Anna Szczęsna, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4.

 

Zmodernizowane lampy spełniają wymagane normy – sala gimnastyczna oświetlona jest równomiernie i nie następuje olśnienie światłem. Zastosowane podczas wymiany oprawy są również energooszczędne, co przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w szkole. Nowoczesne oświetlenie podniosło także komfort zajęć sportowych - służy zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom oraz odpowiednich warunków pracy nauczycielom. Całość oświetlenia w sali gimnastycznej podzielona jest na 4 grupy oświetlające poszczególne sektory.



autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl