Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wielki dzień pierwszaków z „dziewiątki”. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.

 

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 zostali przyjęci do grona uczniów. Uroczysty apel, w którym udział wziął także prezydent Marek Chrzanowski, odbył się 16 października. Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.
 

Apel rozpoczął się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali, a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było ślubowanie, które na sztandar szkoły złożyły wszystkie obecne pierwszaki. Po ślubowaniu dyrektor szkoły wraz z Prezydentem Miasta Bełchatowa dokonali pasowania na uczniów. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić swojej szkole dumę.

 

Uroczyste pasowania odbędą się także w pozostałych bełchatowskich podstawówkach. 21 października do grona uczniów dołączą pierwszaki z SP nr 4, 23 października z SP nr 5, SP nr 8 i SP nr 13, 24 października z SP nr 12. Na 7 listopada pasowanie na ucznia zostało zaplanowane w SP nr 3. Swoją uroczystość mają już za sobą uczniowie z „jedynki”. Ślubowanie w SP nr 1 odbyło się 14 października.


 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


 


 


 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl