Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów po raz drugi udowodnił, że zna język angielski. Średni wynik uzyskany przez mieszkańców w tym roku to poziom B2.

 

14 września w 77 miastach w całej Polsce odbył się Wielki Test Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział również bełchatowianie. Blisko 60 osób, zwłaszcza młodzieży przystąpiło do testu kompetencji. Wraz z mieszkańcami udział w teście wzięli również piłkarze GKS Bełchatów. Patronat nad wydarzeniem sprawował prezydent Marek Chrzanowski. {nomultithumb}


Po przeanalizowaniu i uśrednieniu wyników okazało się, że bełchatowianie znają angielski na poziomie B2. To zdaniem organizatorów bardzo dobry wynik.

 

„Bełchatów trzyma poziom znajomości języka angielskiego. Można wręcz uznać, że wynik jest jeszcze lepszy niż w ubiegłym roku, gdyż tegoroczne testy wymagały znacznie większego skupienia. Jestem również zadowolona, ponieważ wśród osób piszących test najwięcej było młodzieży. Oznacza to, że wbrew powszechnym opiniom młodzi ludzie chcą uczyć się języka i większości to robi” – mówi Paulina Bajerowska z Centrum Językowego Helen Doron.

 

Zgodnie międzynarodową skalą określającą umiejętności lingwistyczne osoba posługująca się językiem na poziomie B2 rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu jej specjalności. Potrafi porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka, nie powodując przy tym napięcia u którejkolwiek ze stron. Potrafi - w szerokim zakresie tematów - formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań.
 


Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot.  Organizator  wydarzenia

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl