Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Publiczne Gimnazjum nr 1 obchodziło 15-lecie. Jubileusz został połączony z 75. rocznicą utworzenia Szarych Szeregów, które patronują „jedynce”.

 

Dokładnie piętnaście lat temu powstało bełchatowskie Publiczne Gimnazjum nr 1, które od 2011 roku nosi imię Szarych Szeregów. Główne obchody jubileuszu odbyły się 26 września. „W życiu szkoły piętnaście lat to dużo i mało. Z pewnością w tym czasie nasza placówka ogromnie się zmieniła. Dziś, żyjemy w takim okresie, że wszystko szybko się zmienia. Szkoła jest natomiast tą jednostką, która nie tylko musi nadążać za uczniami, ale także ich wyprzedzać” - powiedziała Jolanta Fidala, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Przez te piętnaście lat mury „jedynki” opuściło ponad 2 tysiące uczniów. Szkoła ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć w różnych dyscyplinach. Wśród nich m.in. rewelacyjne wyniki w skali województwa. Od trzech lat to właśnie uczniowie PG nr 1 otrzymują tytuł najlepszego gimnazjalisty w woj. łódzkim.
 

Jubileuszowa akademia, która odbyła się 26 września, została połączona z 75. rocznicą utworzenia Szarych Szeregów. Stąd program artystyczny, wspólnie przygotowany przez młodzież i nauczycieli, przypomniał historię Szarych Szeregów oraz wydarzeń z 1939 roku. Uroczystość była również okazją do spotkania uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz osób zaprzyjaźnionych z placówką. Nie zabrakło wspomnień oraz wielu życzeń i podziękowań. Wyrazy uznania dla całej społeczności szkolnej za kształtowanie wizerunku szkoły przekazał Prezydent Miasta Bełchatowa Marek Chrzanowski: „Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Dyrekcji, Nauczycieli oraz Rodziców Publiczne Gimnazjum nr 1 wspaniale kształtuje charaktery młodych ludzi, przygotowuje ich do godnego i umiejętnego życia we współczesnym świecie. Za te działania, w tak szczególnym dniu, wszystkim Wam składam wyrazy uznania, wdzięczności i szacunku. Uczącym się tu obecnie życzę, by kreując swoją przyszłość, z przyjemnością odkrywali tajniki wiedzy. Jestem przekonany, że oba dzisiejsze Jubileusze będą dla całej społeczności szkolnej niezwykłym przeżyciem. Życzę, aby kolejne lata działalności Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie przyniosły wielu uzdolnionych uczniów i liczne sukcesy”.

 

Oprócz uroczystej akademii program jubileuszu zawierał także kilka wydarzeń towarzyszących. Wśród nich wieczornica harcerska, dzień pieczonego ziemniaka oraz historyczna gra miejska zatytułowana „Szare Szeregi”.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl