Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przedszkole Samorządowe nr 4 odwiedził niecodzienny gość. Mowa o policjancie, który spotkał się z maluchami, by wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie.


 

„Bezpieczeństwo to niezwykle ważny temat – szczególnie wśród maluchów. Dlatego systematycznie przypominamy naszym przedszkolakom, jak poruszają się piesi, jakie są numery alarmowe oraz o tym czym nie powinni się bawić. Tym razem, aby było jeszcze ciekawiej, postanowiliśmy to zrobić w formie spotkania z policjantem” - mówi Elżbieta Ceglarek, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie.

 

Lekcja z panem Sławomirem Szymańskim odbyła się w siedzibie „czwórki”. Zaproszony gość opowiedział przedszkolakom o ruchu drogowym i zasadach poruszania się pieszych – zwłaszcza dzieci, które po ulicach mogą poruszać się wyłącznie pod opieką dorosłych. Policjant przypomniał również, że pod żadnym pozorem maluchy nie mogą oddalać się od swoich rodziców lub innych dorosłych osób, pod opieką których właśnie przebywają. Policjant zademonstrował także, jak chronić się przed atakującym zwierzakiem oraz co zrobić, gdy będzie ich zaczepiał ktoś nieznajomy.

 

Dyrekcja „czwórki” dba, aby ich wychowankowie mieli bogaty i różnorodny program. Oprócz spotkania z przedstawicielem policji, kilka dni wcześniej, w placówce odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Maluchy z Montessori już po raz drugi włączyły się właśnie w takie wydarzenie. „Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym. Atrakcji nie brakowało - dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, wspólnie z nauczycielami bawiły się i tańczyły” - podsumowuje dyrektor Ceglarek, która zapewnia że kolejne atrakcje dla małych bełchatowian już niebawem.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl