Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Maluchy z PS nr 7 poznają podstawy matematyki, nauczą się przedsiębiorczości i gospodarowania pieniędzmi. Wszystko za sprawą innowacyjnego programu, który będą realizować.

 

Miejskie przedszkola stawiają na aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania. Przykładem, właśnie takich działań, może być innowacyjny program „Przedszkolak małym przedsiębiorą”, który został przygotowany przez pracowników Przedszkola Samorządowego nr 7. Z programu, który placówka będzie realizować już od października, skorzystają przedszkolaki w wieku 3-6 lat.

 

Maluchy poznają podstawy matematyki, ekonomii i przedsiębiorczości. Nauczą się różnych nominałów pieniędzy oraz walut obowiązujących w Polsce i innych krajach. Dowiedzą się co to takiego konto bankowe, cena, towar, a także do czego służy bankomat, kasa fiskalna, bank. Poznają też różne sposoby gromadzenia pieniędzy, ich przechowywania i oszczędzania. Pedagodzy zadbali także, aby program uczył dzieci odpowiedniego gospodarowania pieniędzmi, umiejętnego robienia zakupów oraz dbania o środowisko naturalne – w tym oszczędzanie energii elektrycznej, żywności, papieru, wody itp.

 

Wszystkie założenia programu będą realizowane w interesujący, a co najważniejsze - dostosowany do wieku maluchów sposób. W planach są różnorodne zabawy edukacyjne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także pogadanki, obserwacje i praca w grupach. Wszystkie podjęte działania przyczynią się do rozwoju umiejętności przedszkolaków, pomogą w podejmowaniu decyzji oraz wpłyną na poczucie odpowiedzialności za własną i cudzą własność.

 

Program „Przedszkolak małym przedsiębiorą”, który nauczyciele opracowali w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz rozporządzanie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu będzie realizowany w „siódemce” przez pięć najbliższych lat.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. PS nr 7

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl