Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wakacyjny odpoczynek dobiegł końca. 1 września nowy rok szkolny rozpoczęło 7,5 tys. uczniów z bełchatowskich podstawówek, gimnazjów i III LO.

 

Po dwóch miesiącach letniego wypoczynku uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół. Przed nimi dziesięć miesięcy ciężkiej i wytężonej pracy, a także czas na rozwijanie swoich umiejętności oraz zainteresowań. Pierwszy dzwonek tradycyjnie zabrzmiał 1 września. Tego dnia we wszystkich miejskich podstawówkach, gimnazjach oraz III LO odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, pracownicy placówek, a także rodzice i dziadkowie. Niezwykle uroczyście rok szkolny zainaugurowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4. W szkolnej akademii udział wziął Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki, prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski oraz wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Janusz Mękarski. W „czwórce” pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej działa tzw. S.O.S. Siatkarski Ośrodek Szkoleniowy. Stąd podczas szkolnego spotkania nie zabrakło także przedstawicieli programu – w tym m.in. Waldemara Wspaniałego, dyrektora programu S.O.S.

 

W roku szkolnym 2014/2015 w miejskich szkołach będzie się uczyć 7,5 tysiąca uczniów w blisko 250 oddziałach klasowych. Najwięcej – 5800 dzieci będzie uczęszczać do podstawówek. Naukę w gimnazjum podjęło 1430 bełchatowian, zaś w III LO – jedynej podległej Miastu szkole ponadgimnazjalnej, 280 uczniów. 1 września to z pewnością ważna data dla pierwszaków. Łącznie w szkolnych ławkach zasiądzie ok. 850 siedmiolatków oraz sześciolatków urodzonych w pierwszej połowie 2008 roku. Dzieci będą się uczyć w 38 oddziałach klasowych. Szkoły uroczyście przywitały także uczniów „zerówek”, których w Bełchatowie jest ok. 480. W miejskich podstawówkach będzie więc funkcjonować 21 klas zerowych. Udanego roku szkolnego całej społeczności szkolnej życzył prezydent Marek Chrzanowski: „Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom i opiekunom składam najlepsze życzenia. Aby rok szkolny, który właśnie inaugurujemy, obfitował w szereg sukcesów i powodów do dumy. Życzę ciekawych pomysłów, a także zdrowia i determinacji do osiągania celów. Jestem przekonany, że i tym razem będziemy się cieszyć z wielu osiągnięć bełchatowskich uczniów. W zdobyciu laurów z pewnością pomogą wam nauczyciele, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nowe umiejętności, świetnie przygotowane szkoły z bogatym zapleczem, a także rodzice służący dobrym słowem i radami”.

 

Zachęcamy do obejrzenia znajdującej się poniżej galerii zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego w SP nr 3, SP nr 13 oraz PG nr 4.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


Galerie zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl