Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dla nauczycieli wakacje to czas nie tylko na odpoczynek. Pedagodzy z miejskich szkół i przedszkoli starają się o awans zawodowy.

 

Bełchatowscy nauczyciele wykorzystują letnią przerwę zawodową na podnoszenie swoich kwalifikacji. Trzynastu pedagogów – czterech z przedszkoli, siedmiu ze szkół podstawowych oraz dwóch z gimnazjów zabiegało o awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Jedenastu z nich egzamin, potwierdzający działania służące doskonaleniu swojego warsztatu i metod pracy z uczniami, ma już za sobą. Kolejnych dwóch nauczycieli przed komisją egzaminacyjną stanie w sierpniu. „Miasto oraz szkoły konsekwentnie wspierają rozwój umiejętności i kwalifikacji nauczycieli, co owocuje coraz wyższą jakością pracy z uczniami. Dzięki nowym metodom i technikom nauczania jakie nauczyciele poznają, a także coraz to większej różnorodności zajęć prowadzonych w szkole uczeń ma szansę rozwijać się w wielu dziedzinach. Dla pedagogów awans zawodowy jest zaś motywacją do dalszych osiągnięć na polu nauczania i wychowania, a co za tym idzie także ulepszania systemu edukacji” - mówi Honorata Kwaśniewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, z której w tym roku awans zawodowy uzyskało dwoje nauczycieli.

 

Postępowanie na stopień nauczyciela mianowanego składa się z dwóch etapów. W trakcie pierwszego – tzw. szkolnego, nauczyciel odbywa staż trwający 2 lata i 9 miesięcy (lub rok i 9 miesięcy w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora). Po tym czasie uzyskuje ocenę dorobku zawodowego za okres stażu. W etapie drugim – zewnętrznym, nauczyciel kieruje do organu prowadzącego szkołę wniosek o rozpoczęcie postępowania administracyjnego. Wówczas komisja egzaminacyjna ocenia czy nauczyciel spełniania wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. W skład komisji wchodzi 5 osób - przedstawiciel kuratorium i organu prowadzącego - w tym przypadku Urzędu Miasta w Bełchatowie, dyrektor szkoły oraz dwóch ekspertów z listy MEN.
 

W roku szkolnym 2013/2014 w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto było zatrudnionych 436 nauczycieli dyplomowanych, 92 mianowanych, 60 kontraktowych oraz 25 stażystów.


 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl