Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miejskie szkoły i przedszkola już przygotowują się na przyjście uczniów. W placówkach trwają drobne remonty, naprawy i malowanie sal.

 

Przed uczniami jeszcze miesiąc wakacyjnej przerwy. Kiedy dzieci i młodzież odpoczywają od szkolnych obowiązków, placówki przygotowują się na nowy rok szkolny. Trwa nie tylko gruntowne sprzątanie szkół, ale także drobne remonty.W poprzednich latach przeznaczyliśmy kilkanaście milionów złotych na gruntowną modernizację i termomodernizację miejskich placówek oświatowych – stąd w trakcie tegorocznych wakacji w szkołach i przedszkolach wystarczy przeprowadzić drobne prace remontowe oraz naprawy” - mówi Dariusz Matyśkiewicz, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa. Mowa m.in. o malowaniu sal dydaktycznych, korytarzy, szatni; wymianie oświetlenia; naprawie ławek czy krzeseł.

 

W niektórych placówkach roboty będą również prowadzone na zewnątrz – np. w SP nr 8 będą pracować nad naprawą szkolnego ogrodzenia i elewacji budynku, w SP nr 13 zostanie zmodernizowany chodnik, zaś w PG nr 5 ma być przeprowadzona naprawa ławek na szkolnym boisku. „Największe prace będą wykonane w Szkole Podstawowej nr 8, która wkrótce zyska odnowione łazienki. W placówce trwa właśnie przebudowa trzynastu sanitariatów i pomieszczeń towarzyszących. Łazienki, które przejdą remont będą dostosowane m.in. do potrzeb najmłodszych uczniów. Stąd pojawią się np. specjalistycznie montowane kabiny, drzwi, umywalki. Nie zabraknie także intensywnie kolorowych ścian i wykończeń. Specjalnie dla osób niepełnosprawnych zostanie wydzielony osobny sanitariat, który będzie spełniał wszystkie wymogi. Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej – to kolejne zadania, jakie mają być realizowane w ramach inwestycji” - dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz. Przebudowa sanitariatów w „ósemce” ma się zakończyć w listopadzie.
 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl