Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Ponad 2 tys. dodatkowych godzin zajęć z siatkówki dla uczniów wszystkich miejskich szkół podstawowych – to wynik porozumienia pomiędzy Miastem a Energetycznym Klubem Sportowym „Skra”.

 

Od dwóch lat we wszystkich miejskich szkołach podstawowych odbywają się dodatkowe, bezpłatne lekcje z siatkówki. Swoje sportowe umiejętności młodzi bełchatowianie z klas IV-VI rozwijają dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta i zaangażowaniu Skry Bełchatów. Wszystko za sprawą porozumienia, które w 2012 roku zostało zawarte przez Prezydenta Marka Chrzanowskiego z EKS „Skrą”.

 

W minionym roku szkolnym 2013/2014 w każdej z placówek utworzone zostały po 2 grupy ćwiczeniowe – chłopców i dziewcząt. Wyjątek to Szkoła Podstawowa nr 5. Ta placówka jest nieco mniejsza w porównaniu z pozostałymi, dlatego utworzono w niej jedną grupę – koedukacyjną.

 

Zgodnie z założeniem programu w każdej z grup prowadzone były dodatkowe 4 godziny zajęć w tygodniu, co łącznie daje 60 godzin tygodniowo we wszystkich placówkach. Ogółem w skali całego roku szkolnego w miejskich szkołach przeprowadzono aż 2 014 godzin lekcji siatkarskich. Bezpłatne dla uczniów zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w porozumieniu z koordynatorem wyznaczonym przez Skrę Bełchatów. Szacunkowo w ciągu roku szkolnego z dodatkowych godzin z piłki siatkowej korzysta blisko czterysta dzieci.

 

Oprócz treningów młodzi siatkarze – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy brali udział w turniejach kontrolnych. Podczas zawodów uczniowie rywalizowali ze sobą w swoich kategoriach wiekowych. Turnieje te cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci i były okazją do wykorzystania umiejętności zdobytych na pozalekcyjnych zajęciach, zaś dla nauczycieli i koordynatorów były szansą na porównanie wyników swoich podopiecznych.

 

W ramach porozumienia dodatkowe zajęcia dla młodych siatkarzy będą prowadzone także w czasie wakacji, w drugiej połowie sierpnia br. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano czterodniowy cykl spotkań – po 1,5 godziny każde.

 

O wymiernych efektach tych zajęć może świadczyć sukces siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy wzięli udział w turnieju piłki siatkowej „Orlik Volleymania 2014”. „Uczniowie zajęli I miejsce w regionalnych eliminacjach województwa, a następnie podczas zawodów makroregionalnych w Krakowie zyskali awans do zawodów ogólnopolskich. Choć nie udało się im wywalczyć miejsca na podium, to start wśród 24 najlepszych drużyn w Polsce najlepiej świadczy o umiejętnościach nabytych na dodatkowych zajęciach siatkarskich” – mówi Barbara Barasińska, wicedyrektor Wydziału Oświaty bełchatowskiego Urzędu Miasta.

 

 

Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl