Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Publiczne Gimnazjum nr 4 po raz kolejny zaangażowało się w ekologiczne działania. Z myślą o gimnazjalistach w szkole na osiedlu Binków powstanie nowoczesne centrum badawcze.

 

Nowa ekopracownia w Publicznym Gimnazjum nr 4 powstanie w sali, która do tej pory pełniła funkcję pracowni historycznej. Szkoła przeprowadzi remont pomieszczenia: podłogi zostaną odnowione, ściany odmalowane, zaplecze będzie oddzielone od głównej klasy drzwiami. Sala będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny – m.in. tablice interaktywne, projektor, laptop czy wizualizer. Zakupione będzie również wyposażenie ekopracowni – m.in. szafy, ławki, biurka. W planach jest, aby w nowoczesnej pracowni odbywały się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej, lekcji biologii, chemii, geografii oraz kółka naukowe.

 

Gimnazjaliści będą mogli korzystać z pracowni już w nowym roku szkolnym 2014/2015. Planowane zakończenie prac przewidziano na 10 października br.

 

Program przygotowany przez Publiczne Gimnazjum nr 4 znalazł się w gronie projektów wyróżnionych w konkursie pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Tym samym otrzymał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 27 000,00 zł. Wkład własny – 3 000,00 zł zabezpieczyło Miasto.

 

Publiczne Gimnazjum nr 4 będzie drugą miejską szkołą w Bełchatowie, która będzie posiadać ekopracownię. Od zeszłego roku z nowoczesnej pracowni korzystają uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. „Ekopracownia Mickiewicz” również została dofinansowana ze środków WFOŚiGW w wysokości 24 480, 00 zł, Miasto zabezpieczyło wkład własny – 5 800,00 zł.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

na zdjęciu: „Ekopracownia Mickiewicz”

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl